Biz Hepimiz Biriz
Reklam
Fatih Özbey

Fatih Özbey

Biz Hepimiz Biriz

19 Ağustos 2016 - 19:12 - Güncelleme: 22 Ağustos 2016 - 17:59

Biz Hepimiz Biriz!

Birliğimizi dinimizden, belki bin yıllık tarihimizden, binlerce yıldır birlikte yaşadığımız topraklarımızdan, ortak sevinçlerimizden, kederlerimizden ve gelecek nesillerimizin birlik ve beraberliğine dair hülyalarımızdan alırız.

Biz Hepimiz Biriz!

Rabbimiz bir, Peygamberimiz bir, Kitabımız bir, devletimiz bir, vatanımız bir, bayrağımız birdir. Biz birliğimizi; kaderimizden alırız.

Biz Hepimiz Biriz!

Birliğimizi; İstiklal Harbimizden, Çanakkale’mizden, Yemen’imizden, Trablus’umuzdan, Kafkaslarımızdan.., Biz Birliğimizi;  Anadolu’muzdan alırız.

Biz Hepimiz Biriz!

Zeybeğimiz bir, bozlağımız bir, zılgıtımız, yasımız ve ağıtımız birdir.  Her birerimizin gönül tınısı birdir ve aynı melodiyi terennüm ederiz. Biz birliğimizi; Seslerimizden alırız.

Biz Hepimiz Biriz!

Aynı ezanda birleşir, aynı oruçta iftarı bekleriz.  Ramazanımız da arefemiz de aşura mız da bayramımız da birdir. Biz birliğimizi, dinimizden, imanımızdan alırız.

Biz Hepimiz Biriz!

Birimiz Nazımca  “Ah” deriz, birimiz Necip Fazılca… Ama ahımız birdir.

Birimiz  Neşat Ertaş  ile “Sevda” der  birimiz Kazancı Bedi ile birimiz de bir başka gönül dili ile… Ama hepimiz dili birdir. Biz Birliğimizi Sevdalarımızdan alırız.

Biz Hepimiz Biriz!

Milli takım gol atar sevinç çığlığımız dili bir olur. Van Depremi gibi bir doğal afet olur da yardımın fedakarlığın, derdimizin birlik ve beraberliğimizin dili bir olur. Biz birliğimiz sevinçlerimizden  kederlerimizden alırız.

Biz hepimiz biriz. !

Birliğimizi Rabbimizden Alırız. Böylesi nihayetsizcesine  birlik ve beraberliğimize dair, perçinlenmiş sebepler varken, aramıza ayrılık tohumları ekmeğe çalışanların ahmakane ümitlerine şaşkınlığımız da alaycı tebessümümüz de birdir. Bir olmalıdır.

Biz Hepimiz Biriz!

Çünkü biz birliğimizi ezelden beri kardeşliğimize kast ve ihanet eden hainlerle mücadelemizden alırız!

Fatih ÖZBEY

Son Yazılar