Reklam
Reklam

İrfan Köpürür " Battalgazinin Torunlarıyız, 4 Nisan Dünya Malatyalılar Gününü coşkuyla kutluyoruz "

Battalgazi'nin torunları 04.04 Dünya Malatyalılar Gününü coşkuyla kutluyor, dünyanın her yerinde yaşayan Malatyalılar bu özel günü sahip çıkıyor.

İrfan Köpürür " Battalgazinin Torunlarıyız, 4 Nisan Dünya Malatyalılar Gününü coşkuyla kutluyoruz "
03 Nisan 2022 - 16:04 - Güncelleme: 03 Nisan 2022 - 16:25
Reklam
Reklam
Battalgazi Derneği Başkanı İrfan Köpürür'ün 2017 yılında tescil ettirdiği,  Dördüncü Ayın Dördü Dünya Malatyalılar Gününü dünyada ve  Türkiye'de Malatyalılar coşkuyla kutlumaya başladı.

Dünya Malatyalılar gününün  münasebeti ile Battalgazi Derneği başkanı İrfan Köpürür kutlama mesajı yayınladı. Başkan İrfan Köpürür yayınladığı mesajda "  Anadolu’yu Anayurt Yapan Destan Şehrimizin yılmaz bekçileri Battalgazi Torunları; düşman işgaline uğramayan ve bu sebeple kurtuluş günü de bulunmayan Malatya için dördüncü ayın dördünü Dünya Malatyalılar Günü olarak ilan etti.

Battalgazi Derneği tarafından sosyal medya çalışmaları ile başlatılan, akabinde sosyal ve kültürel etkinliklerle ete kemiğe büründürülen Malatyalılar Günü’nün, 2017 yılında da marka tescili gerçekleştirildi.

Her yıl tarih 4 Nisan yani 4.4 olduğu an itibari ile tüm hemşehrilerimiz tarafından #MalatyalılarGünü hastagı ile paylaşımlar yapılmakta ve bu paylaşımlar Türkiye gündemine girmektedir.

#MalatyalılarGünü gündem çalışması 4.4.2022 Pazartesi saat 10:00’da başlayacak olup, tüm hemşerilerimizin desteklerini, video veya görsellerle katılım ve katkılarını bekliyoruz. 4 Nisan dünya Malatyalılar günü kutlu olsun" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum