İstanbul

Türkiye'nin mega şehri İstanbul büyümeye devam ediyor. Mega şehir'de her yeni gün mega projeler başta ulaşım olmak üzere şehri dünya çapında ününe ün kayıyor.

En büyük projelerden Marmaray ile taçlanan iki kıta deniz altından tren yolu ile buluşturulurken, 2016 içerisinde açılışları gerçekleştirilen, Osmangazi Geçiş köprüsü Marmara denizi üzerinde yine farklı iki kıtayı birbirine bağladı. İstanbul'un üçüncü köprüsü Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılışı ile büyük bir ulaşım kolaylığını ağır vasıtaların hizmetine İstanbullunun hizmetine sunuldu. Son olarak Avrasya Tüneli projesinin devreye alınmasıyla bir kez daha deniz altında yapılan tüp geçiş projesi sayesinde otomobil ve minübüsler trafiğe takılmadan Göztepe-Kazlıçeşme arasında kısa sürede geçişlerini yapmaya başladı.

Mega şehrin ses getiren yeni projeleri arasında 2018'de açılması planlanan Üçüncü Havalimanı projesi ise büyük bir hızla devam ederken, İstanbul'u Dünya'nın havayolu merkezi haline getirecek.

Kanal İstanbul projesinde sona yaklaşıldı bu yıl 2017'de temelleri atılacak. Tamamlandığında Karadeniz- Marmara denizine bir kanal aracılığı ile bağlanacak ve İstanbul'a ikinci boğaz yapılmış olacak. Dünyanın konuştuğu şehir İstanbul büyümesini genişlemesini, yapılaşmasını ekonomisini büyütmeye devam ediyor.

İstanbul'un ilçelerinde yapımı devam eden yeni metro projeleri 2016'da konut fiyatlarını yükseltirken, 2017 ve 2018'de aynı şekilde hizmete girecek dev projeler yatırım değeri yüksek ilçeleri ön plana çıkartacak.

Büyüyen ekonomiye katkı sağlayan İstanbul tek başında Türkiye genelinden fazla bir ekonomiye sahip. Yabancı yatırımcının, turizmin, dev projelerin kalbi İstanbul 2017'de yeni projelerle büyümesini sürdürecek.

Konut projeleri kapsamında ilçe ilçe semt semt yeni projelere ulaşabildiğiniz, kentsel dönüşüm ile devam eden özel projeler sayesinde dayanıklı yapıları, kuleleri, silueti çoğalan şehirde geceleri rengarenk ve ışıl ışıl aydınlık geçiyor.

Son olarak Küçük Çamlıca TV-Radyo kulesi projesi 365 metre yükseklikte olacak ve yapımı büyük bir hızla sürüyor. Tamamlandığında Fransız Eyfel Kulesini yükseklik olarak geçmiş olacak. Turizime İstanbul siluetine büyük bir katkı sağlayacak olan şehrin en yeni dev projesi olarak her gün görebileceğiz.

İstanbul'un ilçeleri 2017;

İstanbul Anadolu yakası ilçeleri listesi;

- Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

 İstanbul Avrupa yakası ilçeleri listesi;

- Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş,Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu