Reklam

Uzman Dr. İsmail Doğaroğlu " Hadefimden asla vaz geçmedim "

AHA TEKİRDAĞ - 2011 yılından beri CHP de aktif siyaset yapan, Uzman Dr. İsmail Doğaroğlu, yaptığı basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Uzman Dr. İsmail Doğaroğlu " Hadefimden asla vaz geçmedim "
15 Nisan 2021 - 17:27
HEDEFİMDEN ASLA VAZ GEÇMEDİM
2011 yılından beri CHP  de aktif siyaset yapan, Uzman Dr. İsmail Doğaroğlu, yaptığı basın toplantısıyla partisinden istifa ettiğini açıkladı. Doğaroğlu Çerkezköy Devlet Hastanesine yapılan atamasından dolayı, devlet memurları yasası gereğince partisinden istifa ettiğini açıklayarak; “Bilindiği gibi 2011 yılından beri aktif siyasetin içerisindeyim. Bu tarihten beri siyasi hedeflerimden vaz geçmedim ve vaz geçmeyi de hiçbir zaman düşünmedim” dedi.
Uzman Dr. İsmail Doğaroğlu, yaptığı basın toplantısında şu sözlere yer verdi; “Değerli basın mensupları;Dünya bir yılı aşkın süredir Covid 19 virüsünden kaynaklı pandemi sürecini yaşamaktadır. Ağır pandemi koşulları ülkemizde de ağır tahribatlar bırakarak sürmektedir. Başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere toplumun her kesimi kimi zaman can kaybı ile ve kimi zamanda ekonomik ağır bedeller ödemektedir. Bu süreci ancak ve ancak toplumumuzun tüm kesimlerinin, birlik, beraberlik içerisinde dayanışma yoluyla sorumluluk alarak ve fedakârlıklar göstererek aşabileceğimiz anlaşılmıştır.
Pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımızın yaşadığı sıkıntılar ve omuzlarındaki ağır yük ortadadır. Bu nedenle birçok sağlık çalışanının istifa ettiği yada emekliye ayrıldığı bir zamanda halkımıza karşı hissettiğim sorumluluk duygusundan dolayı devlet memuriyetine geri dönme ve aktif çalışma amacıyla Sağlık Bakanlığı’ nın 2021 yılı istifa sonrası ilk defa ve yeniden atanma kurasına başvurdum. Ve 5 Nisan 2021 tarihinde yapılan kura sonucu Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesine Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı olarak yeni görev yerime atandığını öğrendim.
Bilindiği gibi 2011 yılından beri aktif siyasetin içerisindeyim. Bu tarihten beri siyasi hedeflerimden vaz geçmedim ve vaz geçmeyi de hiçbir zaman düşünmedim. Gösterdiğim bu irade sonucunda da 2018 yılında genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’ nden Tekirdağ Milletvekili Adayı olma onurunu yaşadım
657 Sayılı Devlet Memurları Yasası’ nın memurlara getirdiği siyaset yasağından dolayı 14 yıldır yakamda ve 40 yıldır yüreğimde gururla taşıdığım Ulu Önder Atatürk’ ümüzün ilkelerini temsil eden ‘’Altı Ok’’ u tekrar yüreğimi gömmek üzere bugün itibariyle bu onurlu görev ve sorumluluk için CHP üyeliğime geçici olarak ara veriyorum. Yaşam felsefemde de olduğu gibi atamam yapıldıktan sonra da mesleğimi yaparken dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayırım yapmam söz konusu olamaz. Aynı şekilde vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü savunma konusunda ve Atatürk’ ün İlke ve Devrimleri ışığında da yolumuzdan ayrılmamız da söz konusu olmayacaktır.
Bugün bu zamanda nasıl ki hekim olarak çalışmamın ülkemiz ve halkımızın yararına en çok katkı sunabileceğim konu olduğunu düşünüyorsam, yapılacak ilk‘’Genel Seçimlerde’’ de yine ülkemiz için yarar sağlayacağımı düşündüğüm Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde partimi Tekirdağ Milletvekili olarak temsil etme hedefimden de vaz geçmediğimi, gerek örgütümüzün ve gerekse partimizin böyle bir göreve layık görmesi durumunda her zaman büyük bir onur ve gururla göreve hazır olduğumu bildirir saygılarımı sunarım” dedi.
Haber: Abdurrahim Yıldırım

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum