Reklam
Reklam

Türk Kültür Sanat Tarihine Damgasını Vuran Ebüzziya Ailesinin Sergisi Açıldı

AHA İSTANBUL - Zeytinburnu Belediye başkanlığı kültür ve sanata dair çalışmaları bir bir gün yüzüne çıkartırken Ebüzziya Ailesinin 1870 yılı sonrası tarihi sergisi tören ile açıldı.

Türk Kültür Sanat Tarihine Damgasını Vuran Ebüzziya Ailesinin Sergisi Açıldı
16 Ekim 2020 - 19:44 - Güncelleme: 18 Ekim 2020 - 16:39
Reklam
Reklam
1870 yılı dönemin maatbacılığında; Özel işletmede ilklerden olan Ebüzziya ailesi geçmişi sergi ile yad eti. Ailenin hazine değerindeki günümüze yansımış  eserleri, Zeytinburnu Belediye Başkanlığının düzenlediği "Kültür ve Sanat Hayatımızda Ebuzziya Ailesi " sergisi ile tanıtıldı. 

Kazlıçeşme Kültür Sanat merkezi'nde açılan sergiye tarihi bilenler akın etti. Ev sahipliğini Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy yaparken , Ebuzziya ailesinden Talha Ebuzziya ve aile üyelerinin yanı sıra eski Galatasaray kulüp Başkanı Faruk Süren, Yurt Haber Ajansı eski müdürlerinden Yaşar İliksiz ve ismini sayamadığımız çok sayıda katılımcı bu özel günde ki yerlerini aldılar.

Serginin ana teması ve ruhunu kültür yöneticisi Hasan Işık haber ajansımıza değerlendirdi.

Ebuzziya ailesinin 1870 yılı ve sonrası özel işletme ve matbacılıkta ilk olduğunu belirtirkn sonrasında Kurtuluş Savaşında istiklal madalyası sahibi olduklarını dile getirdi. 

1870 yılı ve sonrası ailenin tüm tarihi hazinesi hakkında da bilgi verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum