Reklam
Reklam

SİVRİSİNEK VE HAŞERE MÜCADELESİ SÜRÜYOR

AHA KIRKLARELİ- Kırklareli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

SİVRİSİNEK VE HAŞERE MÜCADELESİ SÜRÜYOR
08 Temmuz 2015 - 13:08
Reklam
Reklam
Havaların ısınmasıyla birlikte ekipler, özellikle ilaçlama çalışmalarını dere, park ve çarşı içi gibi yerlerde yoğunlaştırdı.

Ekipler, çalışmalar sırasında Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı böcek gelişim düzenleyici granül ve sıvı larvasit ilaçlarını kullanıyorlar.

Aşırı sıcaklara bağlı olarak üreyen larva ve sivrisineklere karşı ilaçlama yapıldığını ifade eden Başkan Kesimoğlu, ‘’Ekiplerimiz larvasit uygulayarak larvaları kaynağında yok etmekte ve ergin hale geçmesini önlemektedir. Ayrıca belirlenen alanlarda uygun aralıklarla yeterli dozlarda ilaçlama yapılarak sivrisineklerin çoğalmaları önlenmektedir. Yeşil alanlar, çöp alanları, fosseptik çukurları, dereler ve park alanlarında ilaçlamalar önümüzdeki günlerde de devam edecek" ifadelerini kullandı.

Kesimoğlu ayrıca vatandaşları da uyararak, yeni yapılan inşaatlarda, arsalarda ve benzeri yerlerde larvaların üreyebileceği su birikintilerini görmeleri halinde 212 91 36 numaralı telefonu arayabileceklerini söyledi.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum