Reklam
Reklam

Pütürge Eğitim Vakfı başkanlığına kıl payı Dr. Hasan Hüseyin Şener seçildi

Malatya Pütürge Eğitim Vakfı yapılan kongrede Mustafa Karakaş ve Dr. Hasan Hüseyin Şener arasındaki kıyasıya yarışta 1 oyla Dr. Hasan Hüseyin Şener Pütürge vakfı başkanı oldu

Pütürge Eğitim Vakfı başkanlığına kıl payı Dr. Hasan Hüseyin Şener seçildi
26 Eylül 2021 - 11:06 - Güncelleme: 26 Eylül 2021 - 21:04
Reklam
Reklam
Reklam
Malatya Pütürge yoğun ilgiyle  vakıf kongresini gerçekleştirdi. Uzun yıllardır başkanlık yapan Av. Nami Korkmaz başkanlıktan ayrılınca   2 Aday Mustafa Karakaş ve Dr. Hasan Hüseyin Şener'in yarıştığı kongrede delegeler 91 oy Mustafa Karakaş'ın beyaz listesine, 92 oyda Dr. Hasan Hüseyin Şener'in sarı listesine oy vererek Pütürge Vakfının yeni başkanı Dr. Hasan Hüseyin Şener oldu.  Fatih'de Akgün Otelde yapılan kongrenin divan başkanlığını Hidayet Işık, divan üyeliğini Niyazi Onur, Osman Dursun gerçekleştirdi..  Kongre öncesi açılış konuşmasını Ramazan Beyhan yaparken  verilen teklifle divan kuruldu. Divan başkanı Hidayet Işık divan açılış konuşmasında " Vakıfcılık canlıyı merkez alarak hiç bir katkı beklemeden vermek işidir. " derken vakıfcılığı tarif etti. Vakıf kurucularından Eski Bakan Ahmet Karaaslan'ı ve Vakıf kuruluşunda emeği geçenleri bir kez daha yad etti. Ölenlerin üyelikleri düşürülürken, yeni üyelerde kadul edildi. Yeni üyelerin oy kullanılması oylamasında  gelegelerin çoğunluğu  red verdi. Divanda   gündem maddelleri tek tek  oylanarak kabul edildi.
Selamalma konuşmasında Vahif başkan adayı Mustafa Karakaş " Başkanımız Nabi Korkmaz yönetiminde öğrencilerimize hizmet etmek için çalıştık.. Birlik beraberlik içinde bir araya gelmek uzaktan olan köyümüzü burada yaşamaktır amacımız. Parola önce insanımız olmuştur. " dedi. Seçildiklerinde öğrencilerle, Malatyanın değerlerini bir araya getireceklerini, vakıf gelirlerinin artırılması için mülk alımlarının yapılmasını, kız ve erkek öğrenci yurtlarının kurulmasını, Pütürge Kültür merkezinin de kurulması gerektiğini dile getirdi. 
Dr. Hasan Hüseyi Şener'de konuşmasında " Biz hepimiz, hepimiz biriz. Komisyon kuruduk ciddi çalışmalar yaptık. Online eğitim projemiz üzerinde ciddi çalışmalar yapıldı. Askıda ders programıyla örnek çalışma yaptık. Öğretmenler sıraya girdi. Bu proje Türkiyede ve dünyada örnek proje olacak. Tohuma at yeşermese toprak utansın. Vakıfın internet gazeteciliğinden çığır açmasını diliyoruz. Pötürge ve Doğanyolda irtibat bürolarımızı açacağız. "dedi. Yapılan kongre özel konuklarıda ağırlarken Eminönü eski belediye başkanı Nevzat Er, Malatyaspor eski Kulüp başkanı Hikmet Tanrıverdi, Makon Malatya konfederasyon başkan vekili Aziz Damar, başkan yardımcısı Cihan Akköse,  Bilal Elmas,  Hasan Arıkboğa, Doğanyol dernekler Birlik başkanı Uygun Öztürk,  İş adamı Şahin Özer, Örmeli Köyü Dernek Başkanı  Hüseyin Memiş ve ismini sayamadığımız çok sayıda katılımci özel güne şahitlik ettiler.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum