Posoflular derneği pandemiye inat eğitim bursları için kesenin...
Reklam

Posoflular derneği pandemiye inat eğitim bursları için kesenin ağzını açtı

AHA İSTANBUL-- Helâl Olsun POSOFLULARA, POSOFLULAR DERNEĞİNE, geleceği olan üniversite gençliğinin eğitim burslarını pandemide dahi ihmal etmiyor.

06 Ocak 2021 - 16:18 - Güncelleme: 06 Ocak 2021 - 22:46
Reklam

Helâl Olsun POSOFLULARA, POSOFLULAR DERNEĞİNE

Eğitime DESTEK Şart...

Pandemiye ve bütün sıkıntılara rağmen Posoflular derneği kurucuları, üyeleri ve gönüllüleri hizmetlerine devam ederek; bir çok yardım kuruluşlarına iyi örnek oluyorlar. Merkezi Güngören’de bulunan İstanbul Posoflular Derneği üniversitelerin çoğunun uzaktan eğitim yapmasına rağmen yönetim kurulunun almış olduğu karar doğrultusunda üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak için eğitim bursu ödemelerini başlattı. Konuyla ilgili açıklama yapan Posoflular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Karadağ " İlk aşamada yurtdışında ki hemşerilerimiz vasıtasıyla 35 öğrenci kardeşimize toplamda 90.000 ₺ hesaplarına yatırıldı, iyi günlerde harcasınlar.

İkinci olarak derneğe gelen diğer burs başvurularından uygun görülen 91 öğrenci kardeşimize de 10 Ocak 2021 tarihine kadar aylık 200 ₺ olan ödemeleri yatırılacak ve diğer aylarda da bu ödemeler inşallah aksatılmadan devam edilecek.

Ayrıca değerli hemşerimiz Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Bülent Yaşar hocamız da tıpta okuyan Posoflu bir kardeşimize öğrenimi boyunca burs sağlayarak güzel bir destekte bulunmuştur.

Derneğimize yurtiçinden ve yurt dışından her zaman destekte bulunan tüm hemşerilerimize, iş adamlarımıza, iş adamı arkadaşlarıma şahsım, Derneğimiz ve tüm Posoflular adına çok teşekkür ederim. Posofluların farkını gösterdiler. Allah tüm yardımda bulunanlardan razı olsun, keselerine bereket olsun." derken Başkan Aydın Karadağ "Bizler çalışacağız, Posof ve Posoflu kazanacak. Yüce Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin" dedi. Hz. Ali'nin  ( Bana bir harf öğretenin, kırk yıl kölesi olurum) sözünü hatırlatarak Posofluların eğitime verdikleri önemi bir kez daha dile getirmiş oldu. 

 

2021/01/2021-01-06-22-45-44.jpg
2021/01/2021-01-06-22-45-49.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sultançiftliği Merkez Camii İmam Hatibi Nuh Şahintürk  hakka yürüdü
Sultançiftliği Merkez Camii İmam Hatibi Nuh Şahintürk hakka...
Gecekondu yangını itfaiyeyi alarma geçirdi
Gecekondu yangını itfaiyeyi alarma geçirdi