Reklam
Reklam
Reklam

Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ; 20 yıl önce gelen yabancı turistler Malatya'ya gelmiyor. Neden gelmiyor"

AHA MALATYA - Malatya Gazeteciler Cemiyet Başkanı Vahap Güner ve Yönetim Kurulu üyeleri TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nu ziyaret ederken Malatya'nın bir acı gerçeğini daha Sadıkoğlu ortaya çıkardı

 Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ; 20 yıl önce gelen yabancı turistler Malatya'ya gelmiyor. Neden gelmiyor"
08 Temmuz 2021 - 18:42 - Güncelleme: 08 Temmuz 2021 - 20:28
Reklam
Reklam
Malatya’ya Yabancı Turist Neden Gelmiyor?
Kayhan İnceoğlu
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Malatya’ya yıllardır yabancı turist gelmediğini belirterek “20 yıl önce Malatya’nın sokakları yabancı turist kaynardı. Ama şimdi yabancı turistler Malatya’ya gelmiyor. Neden gelmiyor” hep birlikte araştırmamız lazım. Malatya Nemrut yolunu yeniden gündemine almalıdır” dedi.
Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner ve Yönetim Kurulu üyeleri TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu’nu ziyaret etti. MGC Başkanı Vahap Güner, pandemi nedeniyle yapamadıkları ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirterek “TSO Yönetimi Malatya’ya yatırımcıları getirmek için çaba sarf ediyor. Organize de ciddi anlamda yatırım başvurusu var. Malatya’nın her bakımdan gelişmesi için yeni projelere ve düşüncelere ihtiyaç var. TSO Yönetimini hep bir çaba içerisinde gördük, kendilerine başarılar diliyoruz” dedi.
Malatya Gazeteciler Cemiyetinin ziyaretinden son derece memnun olduğunu ifade eden TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Organize Sanayi Bölgesinde depo yapmak amacıyla başvurulara cevap veremiyoruz. Yatırım yapacak istihdam yaratacak projelere yer tahsisi yapıyoruz. 360 Başvuru var, hak eden ve yatırım gerektiren her projeye yardımcı oluyoruz. Ancak depo yapmak gibi atölye düzeyindeki projelere cevap vermek de mümkün değil. Organizenin 30 Yıllık arıtma tesis sorununu çözümledik, çalışmalar sürüyor. Malatya’da yatırım yaparak istihdam yapacak her projenin yanındayız. Bunun sonucunda ciddi anlamda yatırımları Malatya’ya çekmeye başladık. Yaratılan istihdamlardan bunu görebilirsiniz” diye konuştu.
MALATYA’YA YABANCI TURİST NİYE GELMİYOR?
Malatya- Pütürge-Tepehan üzerinden Nemrut Dağına kısa sürede giden bir yol var iken son yıllarda Malatya’nın bu yolla ilgisini kestiğine işaret eden  TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Malatya’da 5 yıldızlı, 4 yıldızlı oteller hizmete girdi. Ama Nemrut Dağı ile ilgimizi kestik. 20 Yıl önce Malatya’nın her sokağında yabancı turistleri görürdünüz. Nemrut Dağına minibüsler turist taşırdı. Şimdi ne oldu da Malatya’ya yabancı turist gelmiyor? Bunun sebebini herkes sormalıdır. Malatya Nemrut Dağı yolunu yeniden gündemine almalıdır. Yolun eksikliklerini tamamlayarak gerekli turları hazırlamalıdır. Malatya’da 5 yıldızlı oteller var ama Malatya’da yabancı turist yok. Böyle bir şey olamaz” ifadelerini kullandı.
UÇAK SEFERLERİ DÜZENLENMELİDİR
Malatya’ya THY’nin uçak seferlerini de sert bir şekilde eleştiren TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “İstanbul Milletvekilimiz Serap Yaşar’ın aldığı randevu ile Türk Hava Yolları Genel Müdürü ile görüştüm, Malatya’ya düzenlenen uçak seferlerini sordum, nedir bunu açıklar mısınız dedim. Trabzon ile aynı nüfusa sahibiz oaraya 30 sefer yapılıyor, Malatya’ya kaç sefer yapıyorsunuz diye sordum. Herkesin sorması gerekir Malatya’ya büyük haksızlık yapılıyor” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum