Reklam
Reklam

Nazife Özdemir ; Akçadağ Futbol Sahası Mera alanına mı terk edildi?

AHA İSTANBUL - Akçadağın tek spor sahası olan alan kaderine terk edilirken, yükselen otlardan dolayı İstanbul Akçadağlılar derneğinden görmeyen, duymayan yetkililere, siyasetcilere veryansın geldi.

Nazife Özdemir ; Akçadağ Futbol Sahası Mera alanına mı terk edildi?
29 Haziran 2020 - 00:26 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 11:05
Reklam
Reklam
Uzun yıllardır yapılacak diye beklenen, 2019 yılında 4 ilçede bulunan sahaların yapılması için açılan  ihalenin içerisinde yer alan  , diğer 3 ilçenin sahaları yapılırken Akçadağ'ın sahasına çivi dahi çakılmadan uzun yıllardır kaderine terk edilmesi Akçadağlıları çileden çıkarttı. İstanbul'da merkezi bulunan Akçadağlılar derneği başkanı Nazife Özdemir yaptığı açıklamada bürokratların oyununa ve siyasetcilerin vurdumduymazlığına isyan etti. Başkan Nazife Özdemir yaptığı açıklamada "Yıllarca Akçadağın tek spor sahası olan alan malesef kaderine terk edilerek gençliğimize ve geleceğimize darbe vurulmuştur. Yapılan ihalede yer alan spor sahamız henüz yapılmaya başlanmamış, aksine otların büyümesiylede mera alanı görünümü kazanmıştır. 4 ilçe ihaleye çıkarken, 3 ilçenin sahaları yapılırken neden Akçadağlıların gençliğine ceza eviliyor? Görmeyen, duymayan yetkililere, siyasetcilere sesleniyorum.   Eski gençlik spor il müdürlerin sözleri yalan oldu. Kulüplerimiz Neden antremanlar için Malatya'ya gidiyor?. Bu vesile ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'dan   Bakanımız Bülent Tüfenkçi'den. Vekillerimiz Öznur Çalık'tan , Veli Ağbaba'dan, Mehmet Fendoğlu'dan ,  Büyükşehir belediye başkanımız Selahattin Gürkan'dan , ilçe belediye başkanımız Ali Kazgan'dan , Gençlik spor ilçe müdürü Ebu Bekir Kayhan'dan Akçadağın  kaderine ipotek koyanlara dur demelerini, şimdiye kadar uygulanan yanlışa son vermelerini, çok acilen sahanın yapılması için ne gerekiyorsa yapmalarını Akçadağlılar adına talep ediyoruz." dedi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Murat
    1 yıl önce
    Stadın bu durumu gerçekten içler acısı ilçede siyaset yapanlar peşine düşmesi gerekirken spor takımları ile birlikte hareket etmeleri görüşlerini fikirlerini almalarını gerekirken İstanbul'daki hemşerilerimiz konuyu takip ediyorsa ilçede yaşayanlar dönüp kendilerine baksınlar. Öyle fotoğraf karesinde bulunmakla olmaz. Duyarlılığınız için teşekkürler.