Reklam
Reklam

Malatya 2. Arapgir Üzüm Festivali start aldı

AHA İSTANBUL - MADEF Malatya Dernekler Federasyonunun organize ettiği 2. Arapgir Üzüm Festivali çoşkuyla başladı.

Malatya 2. Arapgir Üzüm Festivali start aldı
07 Ekim 2021 - 17:56 - Güncelleme: 07 Ekim 2021 - 19:49
Reklam
Reklam
Reklam
İstanbul 2. Arapgir Üzüm  Festivali Sultangazi'de çoşkulu katılımla start aldı. İstanbul'da yaşayan Malatyalılar bir kez daha Sultangazi'de birlik beraberlikte gövde gösterisi yaptılar. Geleneksel hale gelen Malatya dernekler Federasyonu Başkanlığının düzenlediği 4 gün sürecek 2. Arapgir Üzüm Festivali başladı. Sultangazi meydanında düzenlenen festival Arapgir üzümü ikramıyla start aldı. Tören alanında Malatya'nın tüm  lezzetleri standlarda yerlerin lırken  Festival açılış programına Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Sultangazi Ak Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Güngören İlçe Başkanı Devran Yalçınkaya, Güngören Belediyesi Ak Parti grup başkan vekili Tarık Kambur, Sultangazi Saadet Partisi İlçe BaşkanıHüseyin Aydoğan,  Doğanyol dernekler federasyon başkanı Uygun Öztürk, şoförler Servisçiler Odası Başkan Vekili Mehmet Nuri Şahin,  federasyon başkanları, Dernek başkanları ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş özel açılış programında yerlerini aldılar. 
2. Arapgir üzüm Festivali açılış programının sunuculuğunu  Tv Program yapımcıları Ali Biricik ve Serkan Lama yaparken Madef Malatya Dernekler Federasyonu Başkanı Yılmaz Durmuş  açılış konuşmasında katılımdan dolayı heyete teşekkür etti. Malatya'nın Birlik beraberliğini bir kez daha dile getirdi. Selamlama konuşması yapan Miad Malatya iş adamları dernek başkanı Yunus Akdaş'ta " Kalplere gönüllere çalışalım, Birlik beraberlikte olanlara yanaşın " derken Güngören Ak Parti İlçe Başkanı Devran Yalçınkaya da konuşmasında Malatya'nın birliğinden taviz vermeyeceklerini bir kez daha dile getirdi. Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise konuşmasında " Arapkirli kimseye yük olmaz, yükleri alır, Malatyalı kimseye yük olmaz yükleri alır"  dedi. Sultangazi belediye başkanı Abdurrahman Dursun'da selamlama konuşmasında Sultangazi'nin tarihi bir kent olduğunu dile getirdi. Malatya 2. Arapgir Üzüm Festivali'nin organizasyon sonrasında diğer İllerinde etkinlik yapmak istediklerini açıkladı. Sultangazi nüfusunun önemli bir kesiminin Adıyaman ve Malatyalılardan oluştuğunu da sözlerine ekledi. 
 program heyetinin selamlama konuşmasından sonra üzüm dağıtım şöleni düzenlendi. Protokolün elinden üzümü kapan Arapgir üzümü lezzetine doyamadı. Heyet daha sonra standları gezerek yöresel ürünlerin tatlarına tek tek baktılar. Açılışı gerçekleşen 2. Arapgir Üzüm Festivali Pazar akşamına kadar devam edecek. Cumartesi pazar sahne alacak Malatya yöresel sanatçılarla etkinlik son bulacak. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum