Reklam
Reklam
Reklam

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen'' İlçelerde Yerel Medya Desteklenmeli ''

AHA İZMİR- “Gazeteciler gerçeği söylemelidir. Gerçeğin üzerinde oynayıp algı yaratmak meslek ilkelerinden ödün vermektir. Gazetecilik mesleğinde ‘tarafsızlık’ olgusundan sıkça söz edilir. Ancak salt tarafsızlık bazı durumlarda tehlikelidir. Bu durumda gazeteciler gerçekten ve halktan yana taraf olmalıdır.” dedi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen'' İlçelerde Yerel Medya Desteklenmeli ''
07 Ocak 2021 - 11:27 - Güncelleme: 07 Ocak 2021 - 21:11
Reklam
Reklam
DSP İzmir İl Başkanlığı İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’i ziyaret etti.

DSP İzmir İl Başkanı Hüseyin Kireç ve DSP İzmir İl Başkanlığı yöneticileri, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen’i İGC Karataş Basın Merkezi’nde ziyaret etti. Ziyarette DSP İzmir İl Başkanlığı çalışmaları hakkında bilgi verildi. Gazeteciler ve yerel basının durumu değerlendirildi.

TÜRKİYE’DE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ORTAK AKIL GEREKLİ

Görüşmede il teşkilat çalışmaları hakkında bilgi veren DSP İzmir İl Başkanı Hüseyin Kireç ülke genelinde ve siyasetinde yaşanan sorunlara değindi, basın sektörü ve gazetecilerin bu sorunların çözümünde önemli görev üstlendiğini vurguladı.

“Doğru bilgi ve haber akışının halka aktarılmasında gazetecilerin üstlendiği görev bizim için çok önemli. Bu sebeple basın emekçilerinin yeri bizler için çok özel. Türkiye’de yıllardır yaşanan siyasi kutuplaşma medyaya da yansıdı. Şiddetin arttığı, ekonomik sorunların, işsizliğin en yüksek derecelere ulaştığı bu dönemde geçim derdinde olan halk siyasi kavgalardan, kutuplaşmadan uzaklaşmak istiyor. Ülkemizdeki sorunların çözümü için ortak akıl gerekli. Demokrasi ve cumhuriyet değerlerimizi koruyan birleştirici bir siyaset izlememiz gerekiyor.  Basında da tek seslilikten ziyade ortak aklın ve demokrasinin olması gerektiği kanaatindeyiz. Bu durumda basın mensuplarına ve medya yöneticilerine büyük görev düşüyor.” şeklinde konuştu.

Çağımızın En Büyük Sorunlarından Biri: Şiddet

İl teşkilatı olarak yapılması planlanan çalışmalardan söz eden Başkan Kireç sıkça duyulan şiddet haberlerine dikkat çekti, şiddet sorunun ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalara yer verdiklerini açıkladı.

“Son dönemlerde şiddet ve kadın cinayetlerinde ciddi bir artış var. Bunun en önemli nedenlerinden birisi eğitim yetersizliği, çalışmalarımızda bu soruna da dikkat çekmeyi planlıyoruz ve sorunlarımızı ortadan kaldırmaya yönelik bir yol izleyeceğiz.” dedi

İlçelerde Yerel Medya Desteklenmeli

İzmir’de bütün ilçelerde örgütlenme çalışmalarını sağladıklarını söyleyen Başkan Kireç konuşmasını şu sözlerle sürdürdü;

“İlimizde bütün ilçelerde örgütlenme çalışmalarımızı sağladık. Yaptığımız çalışmaların halkla buluşmasında yerel medyaya da iş düşüyor. Bu nedenle sadece şehir merkezinde değil ilçelerde de yerel medya desteklenmeli.”

GERÇEK BİLGİ YEREL BASINDA

Gerçekleşen görüşmede İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ise gazetecilerin halk ve yöneticiler arasında köprü görevi üstlendiğini vurguladı. Ayrıca Türkiye’deki işsizlik sorununda basın sektörünün de önemli bir yer kapladığına değindi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum