Reklam

BÜYÜKŞEHİR'DEN 'HZ. İBRAHİM'İN TEVHİD İNANCI' SÖYLEYİŞİSİ

AHA ŞANLIURFA- Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerini 'Hz. İbrahim'in Tevhid İnancı' konulu söyleşisi ile sürdürdü. Yoğun katılım gören söyleşide Halil İbrahim peygamberin hoşgörüsü ve hayata bakışı ele alındı.

BÜYÜKŞEHİR'DEN 'HZ. İBRAHİM'İN TEVHİD İNANCI' SÖYLEYİŞİSİ
28 Mayıs 2018 - 14:50
Ramazan ayının maneviyatını en iyi şekilde yansıtmak için gerek kent merkezinde gerek ise tüm ilçelerde birçok program yapan Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları aynı çatı altında buluşturuyor. Halil-ur Rahman Anfi Merkezinde Talha Bora Öge Moderatörlüğü’nde gerçekleştirilen 'Hz. İbrahim'in Tevhid İnancı' konulu söyleşisinde Hz. İbrahim'in misafirperverliği, cömertliği ve bölgeye tesirleri anlatıldı.

Buluşmaya katılarak Şanlıurfa'nın her zaman huzur şehri olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Biz, biriz. beraberiz. Biz kardeşiz, aynı kıbleye dönüyoruz ve aynı peygamberin rehberliğinde yaşamımızı sürdürüyoruz. İşte böylesine bir şehirde yaşadığımız için Allah'ımıza şükür ediyoruz" dedi.

Sanatçı Talha Bora Öge'nin moderetörlüğünde gerçekleştirilen söyleşiye;  Filistin Alimler Birliği Temsilcileri, Bosna Hersek Hocalar Birliği  Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

HABER- AHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum