YÖRSİAD Toplantısı Porto Bello Otel’de Gerçekleştirildi

YÖRSİAD Toplantısı Porto Bello Otel’de Gerçekleştirildi

AHA ANTALYA-YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) 2015 Faaliyet Yılı Ocak Ayı Olağan Toplantısı Porto Bello Otel’de gerçekleştirildi.

07 Ocak 2015 - 11:56 - Güncelleme: 07 Ocak 2015 - 11:59
Reklam
Reklam

YÖRSİAD üyelerinin büyük çoğunluğunun katıldığı toplantıya konuk konuşmacı olarak Maliye Bakanlığı vergi konseyi üyesi Erkan Kahraman katılırken, üyelere 2015 Yılının getirdiği vergi ve ticari sorumluluklar konusuyla ilgili bilgiler verdi. Toplantıya ayrıca Moore Stephens Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Avcı , Moore Stephens Turkey Akdeniz Bölge Direktörü olan ve aynı zamanda YÖRSİAD Üyesi olan Zafer Yıldız ile ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu da katılan isimler arasındaydı.

Açılış konuşmasını yapan YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, ocak ayı içerisinde dernek faaliyetlerinin biraz yoğun geçeceğini ifade ederek üç ayrı toplantı ile üyeler ile bir araya geleceklerini ifade etti. Kış aylarının iş adamları olarak sezona hazırlanma dönemi olduğuna dikkat çeken Beken, bu dönemde mali anlamda neler yapılabileceği konusunda uzman kişilerin bilgilerini almaya devam edeceklerini söyledi.  Beken,  konuşmacı konuk olarak davetlerini kırmayarak toplantılarına katılan başta Maliye Bakanlığı vergi konseyi üyesi Erkan Kahraman olmak üzere ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, Moore Stephens Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Avcı ile YÖRSİAD üyesi olan Moore Stephens Turkey Akdeniz Bölge Direktörü olan Zafer Yıldız’a da teşekkürlerini sundu.

Beken yaptığı konuşmasında, “ Biz genç nesil İş adamlarının ticareti yapış şekillerimiz önceki dönemlere göre biraz farklılıklar gösteriyor. Hepimizin bildiği gibi bizim işimizin omurgası mali disiplin. Bu konu ile ilgili olarak da 2015 yılı içerisinde mali anlamda gerçekleşmesi planlan bir takım değişiklikleri daha iyi anlamak için bu toplantı yapalım istedik ve üyelerimize bilgiler verelim istedik” dedi.

Stephens Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Avcı’nın şirket hakkında verdiği bilgiler sonrasında kürsüye geçen Maliye Bakanlığı vergi konseyi üyesi Erkan Kahraman öncelikle davetleri için başta YÖRSİAD Başkanı Semih Beken olmak üzere Yönetim Kurulu ve tüm üyelere teşekkürlerini sundu. Üyelere, 2015 yılının getirdiği vergi ve ticari sorumluluklar konusunda bilgiler veren Kahraman,  E-fatura ve E-defter Uygulaması, yeni mesafeli satış yönetmeliğinin getirdikleri, TMS/TFRS uygulamaları ihtiyarilik kapsamı,  şirketlerde sınırlı yetkiye ilişkin iç yönerge uygulaması,  Yeni TTK’na göre 2015 yılında Ortakların Şirketlere Olan Borçlarının Tasfiyesi ve Transfer Fiyatlandırmada dikkat Edilmesi Gereken Hususlar konularında bilgiler verdi.

Toplantı sonrasında YÖRSİAD Başkanı Semih Beken ve üyeler Maliye Bakanlığı vergi konseyi üyesi Erkan Kahraman ile Moore Stephens Turkey Akdeniz Bölge Direktörü olan ve aynı zamanda YÖRSİAD Üyesi olan Zafer Yıldız’a bir teşekkür plaketi verirken, topluca günün anısına bir hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

4214502.jpg
9326538.jpg
236279.jpg
6645998.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fatih'de Kumar masasına Koranavirüs baskını
Fatih'de Kumar masasına Koranavirüs baskını
Diriliş Eğitim  Sendikasından Melike Büyük  Dinçer öğretmenin  fedakarlığına  tebrikler yağdı
Diriliş Eğitim Sendikasından Melike Büyük Dinçer öğretmenin...