Türk Silahlı Kuvvetleri, Teröre geçit Vermiyor
Reklam
Reklam
Reklam

Türk Silahlı Kuvvetleri, Teröre geçit Vermiyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin resmi internet sitesinde yaptığı basın açıklamasında 17 - 23 Şubat 2018 tarihleri arasında PKK/KCK terör örgütüne yönelik başarıyla yürüttüğü orta ve küçük çaplı operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörislerle ele geçirilen, mühimmat ve kaçak eşyaların listesi yayımlandı. TSK yaptığı açıklama terörle sürdürülen mücadelenin kararlılıkla devam edileceğini belirtti.

25 Şubat 2018 - 00:06
Reklam
Reklam

Türk Silahlı Kuvetleri (TSK) resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada;

"Geçtiğimiz süreç içerisinde (17 - 23 Şubat 2018), PKK/KCK terör örgütünün barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergâhı olarak kullandığı Irak’ın kuzeyinde ve yurt içinde yürütülen orta ve küçük çaplı operasyonlara aralıksız devam edilmiştir. 

 1. a. İcra edilen operasyonlarda;
  1. (1) 28 terörist etkisiz hale getirilmiş,
  2. (2) 20 adet piyade tüfeği, 1 adet keskin nişancı tüfeği, 9 adet tabanca olmak üzere toplam 30 adet hafif silah, 825 adet muhtelif hafif silah mühimmatı, 16 adet el bombası, 1 adet top mühimmatı, 3 adet bombaatar mühimmatı, 1 adet roketatar mühimmatı, 2 adet antipersonel mayın, 640 kg amonyum nitrat, 8 adet fünye, 67 adet muhtelif şarjör, 2 adet telsiz ve 75 adet EYP yapımında kullanılacağı değerlendirilen LPG tüp ele geçirilmiş,
  3. (3) 23 adet EYP tespit edilerek imha edilmiş,
  4. (4) Teröristler tarafından kullanılan 4 adet silah mevzi, sığınak, barınak, mağara ve depo bulunarak kullanılamaz hale getirilmiş,
  5. (5) 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.
 2. b. Etkili hudut güvenliği ve hizmetleri kapsamında icra edilen denetim ve kontroller sonucunda sınırlardan yasa dışı geçiş yapmaya çalışan 6.864 kişi yakalanmıştır.
 3. c. PKK/KCK terör örgütünün en önemli finans kaynaklarından olan kaçakçılık ve uyuşturucu ile mücadeleye yönelik hudut hattında alınan tedbirler ve icra edilen operasyonlar neticesinde 103.610 paket kaçak sigara, 0,4 kg uyuşturucu madde, 52 lt kaçak akaryakıt ve 2 adet kaçak cep telefonu ele geçirilmiştir.
 4. ç. Azim ve kararlılıkla icra edilen operasyonlarla PKK/KCK terör örgütü üzerinde oluşturulan baskı neticesinde, örgütün serbest hareket etmesi ve eylem kabiliyeti kısıtlanmıştır." denildi.

YORUMLAR

 • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrencilerle El Ele Kediler Evlendi
Öğrencilerle El Ele Kediler Evlendi
Çocuklara karne hediyesi
Çocuklara karne hediyesi