ÖSYM, Üniversite Yerleştirmelerinde Hata Yapıldığını...

ÖSYM, Üniversite Yerleştirmelerinde Hata Yapıldığını Açıkladı

ÖSYM, internet sitesinden yaptığı açıklamada, 1110 üniversite adayının ilan edilen yerleştirme yeri değişirken, 1628 aday ise yeniden yerleşti.

12 Ağustos 2017 - 12:31 - Güncelleme: 12 Ağustos 2017 - 13:14
Reklam
Reklam

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Üniversite sınavını kazanmış öğrencilerin yerleştirmesini yaparken, puanlama sisteminde yanlışlık yapıldığını açıkladı. Öğrencilerin üniversiteye yerleştirilmesinde kullanılacak puanlar belirlenirken ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığını tespit edildi.

1110 Adayın Yeri Değişti, 1628 Aday Yeniden Yerleşti

ÖSYM yapılan hatanın düzeltilmesi amacıyla yaptıkları güncellemede, 1110 adayın ilan edilen yerleştirme sonuçlarının değiştiği, 1628 adayın ise bir programa yerleştiği belirtildi.

ÖSYM, daha önceden ek puanıyla  üniversiteye yerleşmiş 1499 adayın ise yapılan güncellemenin ardından hiç bir programa yerleşemediği açıkladı. 

ÖSYM'nin yaptığı açıklamada, Konu ile ilgili adayların kurum tarafından bilgilendirildiğini,  yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellendiği açıklandı. Ayrıca ÖSYS bu durumdan etkilenen özür dilediğini açıkladı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cezaevi firarisinin uyanıklığı Gece Kartallarına sökmedi
Cezaevi firarisinin uyanıklığı Gece Kartallarına sökmedi
Güngören emniyetinde sigara kaçakçılarına darbe
Güngören emniyetinde sigara kaçakçılarına darbe