Mustafa Çalışkan’ı tarif ederken kelimeler yetmiyor

Mustafa Çalışkan'ı tarif ederken kelimeler yetmiyor

AHA İSTANBUL - Fatih Dünemez köşe yazısında Mustafa Çalışkan'ı tarif ederken kelimeler yetmedi

08 Ağustos 2019 - 21:28 - Güncelleme: 09 Ağustos 2019 - 10:36
Reklam
Reklam

Gelen haberler sitesinde köşe yazarlığı yapan Fatih Dünemez bu ay yazdığı yazıda "YURDUM İNSANI" dediği 15 temmuz'un gizli  kahramanı İstanbul emniyet müdürü Mustafa Çalışkan'ı kaleme aldı. Fatih Dünemez yazısında; 

 

YURDUM İNSANI

Bir ad size ne ifade eder? Anlamlandıran, tanımlayan nedir o ismi? Bir çok insan yaşar ve göçer. Ne kadarı kalıcı olabilir bu dünyada? Bir de kişi kendini bir davaya vakfetmişse bu daha da kıymetlidir.

YURDUM İNSANI

Sayın Mustafa Çalışkan. Memleketine sevdalı. Nevşehir'den çıkmış bir değer. Yaşam öyküsünü her yerde bulabilirsiniz. Şurada doğdu, şu okulları bitirdi. Medeni durumu, çocuk sayısı vb. Peki bu şahsı farklı kılan ne? Onu her mücadelede ön safa geçiren. Canını vermekte bir an tereddüt ettirmeyen. İstanbul'da DHKPC'nin kökünü kazıtan, 15 Temmuz'da görev yerinizi terketmeyeceksiniz emirleri verdiren ve bu uğurda korumaları şehit edilen. Neticede devlet memuru. Mesai saatleri var. Günümüz materyalist dünyasında bu yaptıklarının bir karşılığı yok. İşte burada karakter devreye giriyor. Yiğidin harman olduğu yer Nevşehir'den, onu yetiştiren ailesinden, genlerini aktaran atalarından geliyor bu özellikler. Yüzüne baktığında görüyorsun yaşanmışlığı. Yıllar onun için daha uzun geçmiş. Gocunmamış. Önce vatan demiş. Yoksa daha kolay hayatlar seçebilirmiş. Ama onun için zor olan bir vatandaşın burnundan akacak kana bile kayıtsız kalabilmekmiş. Herkes büyük laflar ederken o büyük işler yapmış. Yaptıkça da tevazusu ile karşısındakini ezmiş. Akdeniz nasıl sırtını Toroslara dayamışsa, İstanbul'unda Mustafa Çalışkan'ı var. Size kahramanlık gelen yaptıkları onun için sıradan. Herkes aynı doğmuyor bazı insanlar özel amaçla gönderiliyor. Bu insanlar da gerektiği zaman devreye giriyor.

 

Sonuç olarak, siz evinizde rahat uyuyorsanız bu birileri sizi düşünerek uykusuz kaldığındandır. Bunu sizi büyütürken aileniz yapar. Bir de kendini yok sayıp, konu vatansa gerisi teferruattır diyen Mustafa Çalışkanlar. Sana minnettarız. Yazımı okuyan biri eğer taraf olduğumu düşünüyorsa tarafım. Allah iki dünyada da beni böyle insanlara komşu yapsın.

http://mobil.gelenhaberler.com/yazarlar/fatih-dunemez/yurdum-insani/24/

 

2019/08/2019-08-08-21-54-32.png
2019/08/2019-08-08-21-54-36.png

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fatih'de Kumar masasına Koranavirüs baskını
Fatih'de Kumar masasına Koranavirüs baskını
Diriliş Eğitim  Sendikasından Melike Büyük  Dinçer öğretmenin  fedakarlığına  tebrikler yağdı
Diriliş Eğitim Sendikasından Melike Büyük Dinçer öğretmenin...