İstanbul Valisi Sayın Ali YERLİKAYA’nın 24 Kasım Öğretmenler...

İstanbul Valisi Sayın Ali YERLİKAYA'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

“24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN”

23 Kasım 2019 - 13:08
Reklam
Reklam

Saygıdeğer Öğretmenlerimiz,

Kıymetli İstanbullular,

 

Medeniyetimizin Baş Şehri İstanbul’umuz ve ülkemizin dört bir yanında ilim, irfan ve istikbalimize hizmet eden bütün öğretmenlerimizin günü kutlu olsun.

 

Öğretmenlik bir meslek olmaktan ziyade; bilgi, fazilet ve azimle yoğrulmuş bir sanattır. Öğretmen, gönül insanı, eğitim gönül işidir.

 

Öğretmenlik; sabır, emek ve fedakârlık ister. Meşakkatlidir, zahmetlidir, zordur. Ama meyvesi, hiçbir şeyle kıyaslanmayacak kadar değerlidir.

 

Bütün öğretmenlerimiz, çok büyük sanatçılardır. Ortaya çıkardıkları sanat eseri; gelecektir, umuttur, aydınlıktır, kardeşliktir. Vatan, bayrak ve millet sevgisidir.

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadeleriyle; “Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.”

 

Saygıdeğer Öğretmenlerim,

İlerde büyük insan olacak evlatlarımız sizlerin elindedir. İstikbalimiz sizlerin ellerinde büyümektedir. Görkemli bir geçmişten ışıltılı bir geleceğe ancak sizlerle kanat açabilir, ancak sizlerin sayesinde ileri gidebiliriz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak hedefiyle, yarınların daha güçlü Türkiye’si için emek veren bütün öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Sizler, hem mazimiz, hem istikbalimizsiniz. Bizim kıymetlimiz; yaşam rehberimizsiniz. Sadece bir gün değil, hep kalbimizdesiniz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de “Başöğretmen” sıfatını kabul etmeleri vesilesiyle kutladığımız bu anlamlı günde, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmetle anıyor, öğretmenlerimize sağlıklı, başarılı, huzurlu yarınlar diliyorum.

 

Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Coşkun Kahraman : Kentsel Dönüşüm için Güngören'e gün doğdu
Coşkun Kahraman : Kentsel Dönüşüm için Güngören'e gün doğdu
Adıyamanda uyuşturucu operasyonu:2 gözaltı
Adıyamanda uyuşturucu operasyonu:2 gözaltı