İda Kalemleri Edremit’te Buluştu
Reklam

İda Kalemleri Edremit'te Buluştu

AHA BALIKESİR-Balıkesir’in Edremit ilçesinde kısa adı “İda Kalemleri” olan İda Bilinci Edebiyat Sanat ve Kültür Evi bölgedeki edebiyatçı, yazar, şair ve diğer sanatçıları buluşturuyor.

04 Nisan 2015 - 11:09
Reklam

İda Kalemleri Başkanı Çiğdem Gökçek, “Hedefimiz, Edremit Körfezindeki tüm şair, yazar, edebiyatçı ve diğer sanatçılara ulaşmak” dedi.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde kısa adı “İda Kalemleri” olan İda Bilinci Edebiyat Sanat ve Kültür Evi bölgedeki doğal yaşam, tarih, kültür sanat yanı sıra yaşayan şair, yazar ve edebiyatçılar ile diğer sanatkârlarla bir araya geldi.                             

 Edremit Körfezinde yaşamlarını sürdüren şair, yazar ve edebiyatçılar ile Cumartesi günleri bir araya geldiklerini açıklayan İda Kalemleri Başkanı Çiğdem Gökçek, “Burada tüm edebiyatçı, şair, yazar ve diğer sanatçılarla buluştuk ve buluşmalarımız devam edecek. Haftalık yeni konular ile yeni gündemlerde buluşuyoruz. Hedefimiz, Edremit Körfezindeki tüm şair, yazar, edebiyatçı ve diğer sanatçılara ulaşmaktır” dedi.                                                             

Yapılan tartışmalar sonunda; Şiir, öykü ve edebiyatta yeni eserler ve yeni konuları eleştirel bir bakışla tartışıldığı toplantıda ‘Günümüz modern öykülerin klasik öykü kalıpları dışına çıkıp, üslup farklılıklarının ortaya çıktığı’ vurgulandı.                                                                                                                                    

 İda Bilinci Edebiyat Sanat ve Kültür Evi yani İda Kalemleri Başkanı Çiğdem Gökçek başkanlığında; Mehmet Ali Tuzlu, Gürbüz Günbey, Ali Uygun, Ali Seyhun, Cahit Çelikel, Bülent Güldal, Ayşegül Akay, Ahmet Çam ve Sema Günbay’ın katıldığı toplantı sonrası haftaya ‘İbn Haldun’ ve eserleri tartışılıp, tanıtımı yapılacak.                                                                                                                     

26 Eylül tarihinin ‘Türk Dil Bayramı’ olması nedeniyle 26 Eylül tarihinde bir panel veya Türk Dili üzerine özel bir çalışma yapılması önerisi kabul edildi.

 ENVER DOLGUN

4471386.jpg
7893431.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akbaba Haber Ajansında bir atak daha, Kastamonu Kent Gazetesi Yayında
Akbaba Haber Ajansında bir atak daha, Kastamonu Kent Gazetesi...
Yusuf Gecü annesi Fatma Gecü'yü kaybetmenin acısını yaşadı
Yusuf Gecü annesi Fatma Gecü'yü kaybetmenin acısını yaşadı