Havran Kocaseyit Tiyatrosu’nun İlk Gösterisini Sundu.

Havran Kocaseyit Tiyatrosu'nun İlk Gösterisini Sundu.

AHA BALIKESİR-Havran Belediyesi Sanat Kulübü tarafından kurulan Havran Kocaseyit Tiyatro’su ilk gösterisini başarı ile sundu.

29 Aralık 2014 - 10:27 - Güncelleme: 29 Aralık 2014 - 10:34
Reklam
Reklam

Havran Belediyesi Sanat Kulübü tarafından tamamı amatör oyunculardan kurulan 15 kişiden oluşan Havran Kocaseyit Tiyatrosu ilk gösterisini Havran Kültür Merkezinde başarı ile sundu.

Kocaseyit Tiyatro Ekibi eğitmeni Hüseyin Türe’nin hazırlayıp Havran Kocaseyit Tiyatrosu tarafından sahneye konan Cabbar Askerde, Bir Ramazan Akşamı Yaşlılık, Ekmek Kuyruğu, Kadının Fendi Erkeği Yendi ve Kaos Süreci gibi birbirinden başarılı oyunlar büyük ilgi ile izlendi.

Havran Kocaseyit Tiyatrosu tarafından sahneye konan oyunun ardından Tiyatro eğitmeni Hüseyin Türe ile oyuncularını kutlayan ve başarıları nedeniyle teşekkürde eden Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, “İlçemizde bu tür sosyal etkinlikler her 15 günde bir devam edecek. Bu tür oyunları sergileyen gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarına ve bu alanda kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunmalarını destekleyeceğiz” dedi.

Başkan Ersoy, Kültür ve Sanat Faaliyetleri adı altında kurulan Havran Kocaseyit Tiyatro ekibinin yanında Viraneli Halk Oyunları Ekibi ve Türk Halk Müziği Korosu ekiplerinin de çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. 

ENVER DOLGUN

6987122.jpg
8591110.jpg
1488373.jpg
9698239.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hassas Dişlere Çözüm: Sensodyne
Hassas Dişlere Çözüm: Sensodyne
Güngören'de Tranvay yaya virajı Can yakmaya devam ediyor
Güngören'de Tranvay yaya virajı Can yakmaya devam ediyor