Şefika Kurga Diyaliz Merkezi İlk Hastasını Kabul Etti

AHA-Kemer Yeni Devlet Hastanesi bünyesinde yer alan “Şefika Kurga Diyaliz Merkezi “ ilk hastasını kabul etti. Diyaliz merkezi Kemer'de bir ilk olarak hizmet vermeye başlarken, 5+1 yatak kapasitesi ve son teknoloji cihazlarla donatıldı.


Şefika Kurga Diyaliz Merkezi İlk Hastasını Kabul Etti

İlk hasta olarak Kemer esnaflarından Hasan Kılıç’ın babası Abdülkadir Kılınç’ın alındığı merkezin yaşanan bu ilk gün heyecanına Başhekim Dr. Yılmaz Çiftçi, hastane doktorları ve hayırsever İşadamı Özgür Kurga ile babası Mustafa Kurga da katıldı. Hastane Başhekimi Dr.Yılmaz Çiftçi yaptığı açıklamasında, hayırseverlere yaptıkları katkılar için teşekkür ederken “Bugün Diyaliz merkezimizde ilk hastamızı kabul ettik. Bunun çok büyük bir manevi hazzını yaşıyoruz. Hastalarımızın sağlık standartlarını yükseltmek amacıyla çalışıyoruz. Hastalarımız daha önce çok uzak noktalarda bu hizmetleri alıyorlardı.  Artık diyaliz hizmeti Kemer’de. Bugün burada çok duygusal anlar yaşıyoruz. Bizler ilk göreve başladığımızda da Kemer’i sayılı bir butik hastanesi haline getireceğiz demiştik. Bu konuda tüm ekibimiz ile birlikte yılmadan çalıştık.  Kemer’de bize destek veren tüm hayırseverlere ve bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu arada buradan bir müjde daha vermek istiyorum. Çok yakında fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezimiz de hem polikliniği hem de ünitesini kuruyoruz. Artık Kemer yıllardan sonra yakışan bir sağlık hizmetine kavuşuyor. Bunun gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz”

 

Özgür Kurga, “ Babaannemin vasiyetini yerine getirdik”

Babası Mustafa Kurga ile ilk gün diyaliz hastası ve yakınları ile bir araya gelen hayırsever iş adamı Özgür Kurga da yaptığı açıklamasında “Rahmetli Babaannem Şefika Kurga’nın vasiyetini yerine getirdik. Evlatları ve torunları olarak çok sevinçliyiz. Kemer’e ihtiyaç olan diyaliz merkezinin yeni devlet hastanesinde hizmete girmesine tanıklık ettik. Rahmetli babaannem yıllarca yaşadığı dönem içerisinde çok rahatsızlıklar çekti. Bu kendisinin bir vasiyetiydi. Bu vasiyeti de evlatları olarak yerine getirdik. Gururluyuz, sevinçliyiz. Kemer’e hayırlı olsun” dedi.

 

Hastalar ve hasta yakınları çok memnun…

Diyaliz Merkezine adı verilen rahmetli Şefika Kurga’nın oğlu Mustafa Kurga ile torunu Özgür Kurga, merkezin  ilk hasta kabülünde duygusal anlar yaşadılar. Hasta yakını Hasan Kılınç ise böyle bir hastaneyi ve merkezi Kemer’e kazandıranlara ve Hayırsever Kurga ailesine teşekkürlerini sunarak, “Öncelikle Şefika Teyzemizin mekânı cennet olsun. Allah rahmet eylesin. Kurga ailesine ve emeği geçen herkese binlerce teşekkürler. Artık yurt dışından ve yurtiçinden gelen Diyaliz hastaları da cennet ilçemiz Kemer'de dilediğince tatil yapabilecek. Kemer'de Diyaliz hastası olup da her gün Antalya'ya gidip gelmek zorunda kalmayacak” diye konuştu.Bu arada mMerkezde tedavi olan Abdülkadir Kılınç ise emeği geçenlere ve hayırseverlere bu imkanı kendilerine tanıdıkları için teşekkür ederek, “ Her gün diyaliz için Antalya’ya gitmek zorunda kalıyorduk. Yollarda sıkıntılar çekiyorduk. Oğlumun yanında kalıyorum. Beş dakika içinde merkeze geldik. Çok teşekkür ediyorum” dedi.