Filistin davası için Uluslararası Gençlik ve Spor kulüpleri...
Reklam

Filistin davası için Uluslararası Gençlik ve Spor kulüpleri Türkiye'de buluştu

AHA İSTANBUL - Uluslararası Filistin için Gençlik ve Spor derneği ev sahipliğinde Filistin davasında uluslararası Spor kulübü dernekleri Türkiye'de bir araya gelerek, geleceği masaya yatırarak hedefe kilitlendiler.

09 Kasım 2019 - 22:24 - Güncelleme: 15 Temmuz 2020 - 00:13
Reklam
Reklam

Filistin davasına destek olmak maksadıyla, “4. Uluslararası  Gençlik  ve  Spor  Buluşması” için 02.11.2019 tarihinde, Türkiye’de İstanbul’da, Beylikdüzü’de yapıldı. Konferansa dünyanın dört bir yanından 15' den fazla ülkeden 35 spor kulübü katıldı.
Konferansa Türkiyeyi temsilen katılan Uluslararası Filistin İçin Gençlik ve Spor Derneği  başkanı Ahmet Alatavna organizasyonun  hedefinin  Filistin ve Kudüs davasına destek olmak olduğunu, gençlik ve spor faaliyetleri tertip etmek suretiyle gençleri ve sporcuları bu alana kanalize etmenin çok  önemli olduğunu, bu sebeple katılımcı ülkelerde öğrenci ve gençlik faaliyetlerine hız vermek gerektiğinin altını çizdi.  
Filistin davasına destek veren ülkelerin temsilcileri, kendi ülkelerinde yaptıkları  faaliyet ve çalışmalar hakkında  bilgiler verdiler ve görsel anlatımlarda bulundular,  tecrübelerini paylaştılar. Bu alanda büyük programlar ve etkinlikler yapılabilmesi için (Türkiye, Lübnan, Cezayir, Fas ve  Tunus) tan oluşan teknik bir koordinasyon komitesi  kuruldu.
Konferansa Filistin davasına destek vermek maksadıyla siyonist İsrail’in milli takımını protesto ederek ayrılan, Türkiye bisiklet şampiyonu Ahmet ÖRKEN de katıldı. İsrail milli takımında geçirdiği hatıralarını paylaşan ÖRKEN, kendisine yapılan büyük para tekliflerine rağmen, bu teklifleri nasıl reddettiğini de anlattı.
Forumun sonunda dünyanın dört bir yanından Filistin davasına destek verme amacıyla Türkiye’ye gelen katılımcı kulüpler ile Filistin İçin Gençlik ve Spor Derneği arasında,  spor ve  gençlik faaliyetleri yapmak ve karşılıklı yardımlaşma ve paylaşımda bulunmak maksadıyla  ortaklık protokolleri  imzalandı.

bursa escort

2019/11/2019-11-09-22-35-12.jpg
2019/11/2019-11-09-22-35-15.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bahçelievlerdeki Hesaplaşma kanlı bitti
Bahçelievlerdeki Hesaplaşma kanlı bitti
Pandemi denetiminde taviz yok
Pandemi denetiminde taviz yok