Eticaret Dönüşüm Sürecinin Markanıza Etkileri

Eticaret Dönüşüm Sürecinin Markanıza Etkileri

Her işte olduğu gibi, e-ticaretin avantajları ve dezavantajları vardır

22 Ağustos 2019 - 18:38 - Güncelleme: 22 Ağustos 2019 - 22:10
Reklam

Olumlu yönleri ne kadar fazla geliştirirseniz, erişeceğiniz insan sayısı da aynı oranda artacak ve kazancınızdaki farklılıklar görünecektir. Eksileri olabildiğince az küçültmek ve bunun için önlem almak önemlidir.

E-Ticaretin Avantajları

Bize ne kadar uzak gözükse de çok yakın gelecekte insanlar alışveriş yapmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için uzun bir yol kat etmişlerdir. Bir yandan, günümüz mağazalarının zaman alıcı ve stresli temposu, birbiri ardına ziyaret etmeyi zorlaştırdı. E-ticaret sayesinde insanlar ihtiyaç ve isteklerini yerlerinden karşılayabilirler. Bu nedenle, web siteniz ve sosyal medya hesaplarınız, ürünlerin kolayca bulunabileceği şekilde eticaret için tasarlanmalıdır.

E-Ticaretin Yönetime Etkisi

E-ticaret, özellikle de İnternet, iş uygulamalarını değiştiriyor;

Elektronizasyon: Bir elektronik ortamda bilgi depolayarak, herhangi bir zamanda herhangi bir yerden başka bir kişiye ihtiyaç duymadan gerekli bilgilere ulaşabilir. Fiyat listelerine, sipariş formlarına, tanıtım filmlerine ve diğer malzemelere şirket ofis bilgisayarı aracılığıyla intranet üzerinden eticaret sistemlerine erişilebilir.

Mobilite: İnternet teknolojisi, insanların konumlarından bağımsız olarak bilgilere erişmelerini sağlar. Müşterilerini desteklemek için seyahat eden çalışanların ihtiyaç duydukları bilgilere istedikleri zaman ve her yerden ulaşabilmeleri, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamada şirketin etkinliğini artırmaktadır.

Hız: iş adamları günün veya gecenin herhangi bir saatinde ilgili bilgi alabilirler. Bir ortak veya şirketin web sitesini ziyaret ederek en son fiyat listesine, üretim ölçümlerine ve çıkış tarihine kolayca erişebilir.

Çalışma Grupları: İnternet ayrıca veri alışverişi ve çalışanlarla işbirliği için altyapı sağlar. Şirketler, haber grupları, izleyiciler vb. şirket, farklı coğrafi bölgelerdeki çalışanları araçlarla birleştirerek ve müşterilerin tekliflerini değerlendirerek çalışma grupları oluşturabilir.

E-Ticaret Dezavantajları

Ürününüzün raf ömrü kısasa, küreselleşmenin önündeki engellerle karşılaşırsınız. Çünkü insanlar, uzun süre ellerine ulaştıkları raf ömrüne sahip ürünler sipariş etmek istemiyorlar. Bunların boş alımlar olacağını biliyorlar. Web sitenizde bu durumu göstererek, insana güven vererek ve bunu kendi avantajınıza dönüştürerek şirketinize ve kendinize ne kadar değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

E-ticaret müşteriye ürün hakkında daha ayrıntılı bilgi vermesine rağmen, müşteri halen dokunmak ve canlı gözlerle keşfetmek istiyor. Ancak eticaret bu deneyimi insanlardan uzaklaştırıyor.

Çevrimiçi müşteriler kredi kartlarını çevrimiçi kullanmaktan korkuyorlar. Bunun nedeni, güvenlik sistemleri geliştirilmeden önce birçok kredi kartı ve kimlik hırsızlığının meydana gelmesidir. Güvenlik sistemlerinin geliştirilmesi ile herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Ancak yine de insanlar daha tanıdık ve saf marka olacak. Daha fazla bilgi için https://www.omniticaret.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mesimder Tüm Meslek Okulları Derneği resmen kuruldu
Mesimder Tüm Meslek Okulları Derneği resmen kuruldu
Mine Erkasap
Mine Erkasap " Problemimiz eğitimsizlik değil, Diplomalı işsizlik...