Estonya’nın Başkenti Talin’in Konseyi Kemer’de

Estonya’nın Başkenti Talin’in Konseyi Kemer’de

AHA ANTALYA-Estonya’nın başkenti Talin’de yer alan Kent Konseyi Başkan ve üyeleri Antalya ve Kemer’de çeşitli ziyaretlerde bulunuyorlar.

05 Mart 2015 - 14:29 - Güncelleme: 05 Mart 2015 - 14:33
Reklam
Reklam

Antalya ve Kemer’de başta eğitim ve şehirleşme konularında bilgiler almak üzere Oflaz Turizmin organize ettiği gezi ile Kemer’e gelen ve bölgedeki Merkez İlköğretim Okulu  ile Kemer Kolejini ziyaret eden heyet,  okul yönetimi, öğretmen ve  öğrencilerinden bilgiler aldılar. Sınıfları ziyaret ederek öğrenciler ile görüşen Talin Kent Konseyi Başkanı Toomas Vitsut, Estonya hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Ziyaretlerde Oflaz Turizmin sahibi Ozan Güven ile Kemerli İş adamı Özgür Kurga da heyete eşlik etti. Okul ziyaretlerini gerçekleştiren heyet ayrıca Kemer’de kazı çalışmaları devam eden İdyros Antik Kentine giderek, Selçuk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Hakan Öniz’den bölge hakkında ve kazı çalışmaları hakkında bilgiler aldılar. Ayışığı’nı ziyaret eden heyet ardından Ulupınar’da yemek yedi.

Estonya Talin Kent Konseyi Başkanı Toomas Vitsut ziyaretleri konusunda bir açıklama yaparak, “ Estonya Talin Kent Konseyi olarak dünyanın birçok ülke ve şehirlerine geziler düzenliyoruz. Amacımız burada gerek eğitim alanındaki gerekse de şehirleşme anlamında gelişmeleri yakından görmek ve takip etmek. Daha önce heyetimizden bazı kişiler Türkiye’ye gelerek İstanbul’a ziyaretler gerçekleştirdiler. Bu kez Antalya’dayız.  Kemer’de okulları ziyaret ediyoruz. . Bulduğumuz isüre içerisinde hem şehri gezerek hem eğitim alanında gelişmeleri göreceğiz hem de  ilgili kurum ve kuruluşlar ile temaslarda bulunacağız” dedi.

Heyette Talin Kent Konseyi  Başkanı Toomas Vitsut’un yanı sıra Sosyal ve Çevresel Psikoloji Profesörü Mati Heidmets, Estonya Ensitütüsü Gelecek çalışmaları direktörü Prof. Erik Terk, Talin Teknoloji Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakülte Dekanı Sulev Maeltsemees, Talin şehir Ombudsmanı Juri Kaljuvee, Talin Kültür ve Gençlik Merkezi Başkanı Tiina Magi ile birlikte 10 kişi yer alıyor. Yaptıkları ziyaretlerde Talin Kentinin tanıtımının yer aldığı bir harita ve tanıtım kitapçığını ilgili kişilere sunan heyet, hafta sonuna kadar ziyaretlerini sürdürecek.

HABER-HALİL ÖNCÜ

 

2124683.jpg
4410064.jpg
7354358.jpg
6023286.jpg
7856480.jpg
9438218.jpg
9180814.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Fatih'de Kumar masasına Koranavirüs baskını
Fatih'de Kumar masasına Koranavirüs baskını
Diriliş Eğitim  Sendikasından Melike Büyük  Dinçer öğretmenin  fedakarlığına  tebrikler yağdı
Diriliş Eğitim Sendikasından Melike Büyük Dinçer öğretmenin...