Ergene Belediyesi’nden Dünya Çevre Günü Farkındalığı
Reklam
Reklam
Reklam

Ergene Belediyesi’nden Dünya Çevre Günü Farkındalığı

Ergene Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bu yılda etkinlik düzenledi.Gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakabilmek ümidi ile her yıl çevre günlerinde bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak adına Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen etkinlik programı bu yılda gerçekleştirildi.

09 Haziran 2018 - 10:44
Reklam
Reklam

4. Çevre Şenliği kapsamında Sağlık Mahallesi Zübeyde Hanım’da düzenlenen programa Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Menderes Yıldız, Nuh Nuhoğlu, Ayça Çevikelli, Hülya İnci, birim amirleri, muhtarlar, meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Gelecek Nesillere Daha Yeşil Bir Dünya Bırakabilmek Adına Çalışıyoruz!

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve ÇEVKO işbirliği ile düzenlenen etkinlikte geri dönüşümün önemine dikkat çekmek ve atık maddelerin günlük hayatta kullanılabileceği alanlara örnek vermek amacıyla öğrencilerinde desteği ile atık maddeler değerlendirerek; oyuncaktan saksıya kum saatinden ev maketlerine  kadar günlük hayatta kullanılabilecek objeler sergilendi.

Etkinlik kapsamında çevre kirliliğine karşı, toplumda ve çocuklarda farkındalık oluşturup, çocuklara ve gençlere çevre bilinci aşılamak amacıyla geri dönüşüm konusu başta olmak etkinlik konusunda düzenlenen eğlencelerle tüm katılımcılar keyifli bir gün geçirdi.
Palyaçolar çocukların gününe renk katarken, yüz boyama etkinliği ve çocuklara dağıtılan çeşitli hediyeler, güne ayrı bir anlam kattı. 

Başkan Yüksel; Çevreye Duyarlı Bir Nesil Yetiştirmeliyiz!

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hayata geçirdiğimiz projelerle farkındalık yaratmak çocuklara yönelik çevre bilinci aşılamak hedefindeyiz ifadelerine yer veren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Hayatımızda büyük önem taşıyan çevre, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmemiz için korumamız gereken önemli bir değerdir. Sanayileşme ve yaşadığımız bölgedeki nüfus yoğunlukları, çevre sorunlarının artmasına neden olurken bütün ülkelerin ortak sorunu haline gelen çevre kirlenmesi, günümüzde insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Ergenemizi ağaçlandırma kapsamında 16.700 adet ağaç, 57.750 adet mevsimlik çiçek, 2.700 adet çalı, 11.628 adet gül dikimi gerçekleştirdik. Çevrenin kirlenmesini önlemek için Ergene Belediyesi olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam ediyoruz’ ifadelerine yer verdi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

2018/06/2018-06-09-10-49-29.jpg
2018/06/2018-06-09-10-49-32.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrencilerle El Ele Kediler Evlendi
Öğrencilerle El Ele Kediler Evlendi
Çocuklara karne hediyesi
Çocuklara karne hediyesi