Edremit’te, “Sokak Hayvanları Müşahede ve Kontrol...

Edremit’te, “Sokak Hayvanları Müşahede ve Kontrol Merkezi”Hizmete Girecek

AHA BALIKESİR-Balıkesir’in Edremit Belediyesi tarafından Mobil Kısırlaştırma Aracından sonra ‘Sokak Hayvanları Müşahede ve Kontrol Merkezi’de (ESHMKM) yakında hizmete girecek. Belediye Başkanı Kamil Saka, “Kısırlaştıran sokak hayvanları sağlıklarına kavuşana kadar bu merkezde kontrol altında tutulacak” dedi.

13 Kasım 2014 - 11:30 - Güncelleme: 13 Kasım 2014 - 11:32
Reklam
Reklam

Balıkesir’in Edremit Belediyesi tarafından kısa süre önce sokak hayvanları için Mobil Kısırlaştırma Aracının hizmete girmesinden sonra ‘Sokak Hayvanları Müşahede ve Kontrol Merkezi’de (ESHMKM) çok yakında hizmete gireceği açıklandı.

Mobil Sokak Hayvanları Kısırlaştırma Aracından sonra Edremit’in Çıkrıkçı Mahallesi’nde yapımı devam eden Sokak Hayvanları Müşahede ve Kontrol Merkezini ziyaret edip bilgi alan ve kısa süre içerisinde hizmete gireceğini müjdeleyen Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Bizlerin olduğu kadar onlarında yaşama haklarının olduğu düşüncesinden hareketle sokak hayvanları konusunda çok hassas davranıyoruz. Bir otobüsümüzü geçtiğimiz ay Mobil Kısırlaştırma Merkezi haline getirerek hizmete sokmuş idik. Kısırlaştırılan hayvanlar yâda veteriner kontörlünde olması gereken hayvanlar bu merkezde sağlıklarına kavuşuncaya kadar gerekli tedavilerini görecekler” dedi.

Başkan Saka, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve bizlerinde destek verdiği barınak tamamlanıncaya kadar ki süreçte sahipsiz hayvanların üremelerinin kontrolünü sağlamak ve hastalıkları bulunanların tedavilerinin yapılabilmesi amacı ile Sokak Hayvanları Mobil Kısırlaştırma aracıyla  Müşahede ve Kontrol Merkezi’nde sahipsiz hayvanlarımızla ilgili çalışmalarımız devam edeceğini söyledi.

 ENVER DOLGUN

793917.jpg
5040416.jpg
7061023.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Filiz başbuğ
    2 yıl önce
    Sayın başkan teşekkür ederiz.insallah barınak tadilatı bitmiştir.sizden ricam hasta ve kisirlastirilmaya götürülen araçlarında gözden geçirilmesi bugün iki hasta yavru köpeği görevlilere teslim ettim ama araç berbattı pislik içindeydi ve hayvanların sarsılmadan gitmesi için kafes fa*** yoktu zavalliciklar araba hareket edince bağıra bağıra gittiler ve ben saatlerce ağladım lütfen biraz daha ilgi alaka onlarda bizim gibi can taşıyorlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lokman Papağan kaçtı, Güngören ayağa kalktı,ARANIYOR..
Lokman Papağan kaçtı, Güngören ayağa kalktı,ARANIYOR..
Salih Zeki Saygın'ın vefatı sevenlerini yasa boğdu
Salih Zeki Saygın'ın vefatı sevenlerini yasa boğdu