Çorlu TSO’dan öğrenciler nasıl burs alacak?

Çorlu TSO'dan öğrenciler nasıl burs alacak?

AHA TEKİRDAĞ - Her yıl bir çok öğrenciye burs veren Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, bu yılda burs almak isteyen öğrenciler için şartnameyi belirledi.

02 Eylül 2019 - 19:06 - Güncelleme: 02 Eylül 2019 - 19:11
Reklam
Reklam

Çorlu TSO Başkanı İzzet Volkan imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, başvuru tarihi ve burs  şartnamesi açıklandı. 

Çorlu TSO dan yapılan yazılı açıklamadaşu bilgilere yer verildi; “2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı için üniversite öğrencilerinden burs başvurularını 02 Eylül 2019  / 27 Eylül 2019 tarihleri arasında kabul edecek olan Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası, belirlediği şartlar kapsamında 4  ve 2 yıllık üniversite öğrencilerine burs verecektir.

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Volkan’nın yaptığı açıklamada; Çorlu TSO’nun her zaman eğitim ve öğretimin yanında yer aldığını belirterek; “Odamız tarafından 2019 – 2020  eğitim - öğretim döneminde, 4 ve 2 yıllık üniversite öğrencisi veya 4 ve 2 yıllık üniversiteye girmeye hak kazanmış öğrencilerimize burs vereceğiz. Öğrencilerimiz, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odamızın belirlediği şartlar dahilinde online (corlutso.org.tr/burs) sisteminden temin edecekleri ve hazırlayacakları evraklar ile odamız Basın Yayın Halkla İlişkiler Servisi’ne müracaatlarını elden iletebilirler. Tüm öğrencilerimize eğitim - öğretim hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Çorlu TSO Bursu İçin Aranan Şartlar!

 T.C. Vatandaşı olmak. 4 ve 2 yıllık üniversiteye girmeye hak kazanmış olmak/öğrencisi olmak (Açık Öğretim Fakültesi ve Vakıf Üniversitesi hariç),  Hazırlık ve birinci sınıfta 22, ikinci sınıfta 24, üçüncü sınıfta 25, dördüncü sınıfta 26 yaşından büyük olmamak, Askerlik ile ilişkisi olmamak, Herhangi bir firma veya kuruluşta daimi eleman olarak çalışmamak, Bir önceki döneme ait derslerden geçmiş olmak, Başka bir kurumdan burs almıyor olmak, Ailenin, Çorlu, Ergene, Marmaraereğlisi ilçelerinde ve köylerinde ikamet ediyor olması, Yukarıdaki şartlara uymayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

 İstenen Evraklar!

Online (corlutso.org.tr/burs) Burs Sisteminden Temin Edilecek ve Sistemde Doldurulacak Başvuru Formu, Mal Beyan Formu (Burs Sisteminden Temin Edilecek Olan Mal Beyan Formunu; Nüfus Müdürlüğü, Vergi Dairesi Müdürlüğü, Tapu Sicil Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı (Gelirler Müdürlüğü)’nde  onaylatılması gerekmektedir. Vukuatlı Nüfus Örneği, İkametgah Belgesi. 1 Adet Fotoğraf, Banka Hesap Numarası (İş Bankası) Not: Şube ve İban Numarasının Gözüktüğü bir belge. Öğrenci Kimlik Belgesi, Ailede Çalışanlara Ait Gelir Durumunu Gösterir Belge, (Öğrencinin Çalışan Velisi/Velilerinin Maaş  Bordrosu. Emekli İse Maaşını Aldığı Bankadan Yazı) Transkript (Bir önceki yıla ait borçlu dersin olmaması). NOT: Online (corlutso.org.tr/burs) Burs sistemimizden temin edilecek evraklar; Çorlu TSO Basın Yayın-Halkla İlişkiler Servisine elden teslim edilecektir. Eksik evrak olduğu takdirde başvuru kabul edilmeyecektir. Son Başvuru ve Evrak Teslim Tarihi: 27 Eylül 2019, Cuma Müracaat: Basın Yayın-Halkla İlişkiler Servisi

Haber: Abdurrahim Yıldırım

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bağcılar'da sokak eşkıyaları evi kurşun yağmuruna tuttu bir kadın Yaralı
Bağcılar'da sokak eşkıyaları evi kurşun yağmuruna tuttu bir...
Aşırı surat ve dikkatsizlik az kalsın Can alıyordu
Aşırı surat ve dikkatsizlik az kalsın Can alıyordu