ÇORLU MESLEK YÜKSEKOKULUNDAN EĞİTİM İÇİN ÖNEMLİ ADIM
Reklam
Reklam
Reklam

ÇORLU MESLEK YÜKSEKOKULUNDAN EĞİTİM İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Trakya Üniversitesine bağlı Çorlu Meslek Yüksek Okulu Eğiğim alanında çok önemli bir protokole imza attı. Çorlu Meslek Yüksekokulu ile otomotiv ve motorlu araçlar üzerine faaliyet gösteren 14 yetkili servis kuruluşu arasında üniversite sanayi işbirliği kapsamında ikili işbirliği protokolleri imzalandı.

01 Aralık 2017 - 15:50 - Güncelleme: 01 Aralık 2017 - 15:54
Reklam
Reklam

Konuyla ilgili olarak Çorlu Meslek Yüksel Okulundan yapılan açıklamada; “Protokole Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. İsmail Yılmaz, Üniversitemiz Çorlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Tuncay Gümüş, Müdür Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Nuray Olcay Işık ve Öğr. Gör. Gürkan Mutlu ile ilgili programların öğretim elemanları ve işbirliği anlaşması yapılan yetkili servis müdürleri katıldı.

2017-2018 eğitim-öğretim dönemi bahar yarıyılında uygulamaya konulacak olan işbirliği anlaşması BMC, MAN, TEMSA, ISUZU, VOLKSWAGEN, HONDA, KIA, RENAULT, FIAT, HYUNDAI, TOYATA, NISSAN, PEUGEOT, MERCEDES firmalarının yetkili servis müdürleri ve üniversitemiz adına Rektör Vekili Prof. Dr. İsmail Yılmaz’ın imzaları ile beraber gerçekleştirilmiştir.

Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. İsmail Yılmaz yaptığı konuşmasında; “Üniversitemiz kurulduğu günden bu yana öğrencilerine en iyi eğitimi verme amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi olarak bölgemizdeki tüm sanayicilerle görüş alışverişinde bulunmanın yanı sıra yapılan işbirliği protokolleri ile de gelişen teknolojiyi yakından takip etme ve öğrencilere bu teknolojiden en iyi şekilde yararlanma fırsatını sunmaktayız.

Günümüzde sektörler ara eleman sıkıntısı çekmektedir. Amacımız hem firmaların bu sıkıntısını gidermek hem de öğrencilerimize iş sahası oluşturmaktır. Ben protokole katılan değerli firmalara teşekkür ediyor ve bu protokollerin gelişerek devam etmesini diliyorum.” dedi.Üniversitemiz Çorlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Tuncay Gümüş konuşmasında; “Birçok sektör günümüzde ara eleman sıkıntısı çekmektedir. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Meslek Yüksekokulu olarak öğrencilerimize en iyi şartlarda eğitim vermeyi amaçlıyoruz. Yaptığımız protokollerde başlıca amacımız budur. Gelişen teknolojiye bağlı olarak eğitimlerimize yön vermekteyiz. Bizim yetişemediğimiz durumlarda ise bölgemizde yer alan sektöründe öncü firmalarla protokoller imzalayıp, öğrencilerimizin teorik aldıkları bilgileri üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde uygulamalı olarak bu protokollerle gerçekleştirmekteyiz. Dilerim yaptığımız bu anlaşmayla da hem öğrencilerimiz bilgilerine bilgi katacaklar hem de firmalarımız gerekli gördüğü ara elemanı temin etmiş olacaklardır.” dedi.

İmzalanan protokole göre Üniversitemiz Çorlu Meslek Yüksekokulu Otomotiv Teknolojisi, İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ve Pazarlama programlarında kayıtlı öğrencilerin işbaşı eğitimi, mesleğe hazırlama, mesleğin gerekli kıldığı bilgi ve becerilerini arttırma ve mesleki becerilerini geliştirmeleri amaçlanmıştır.Üniversitemiz Çorlu Meslek Yüksekokulu öğrencilerinden ikinci sınıfın üçüncü ve dördüncü yarıyılında teorik ve uygulama dersleri ile işyeri uygulamalı eğitimlerinin yani stajlarının ve seminerlerin bu 14 yetkili servis kuruluşu bünyesinde verilmesi konusuna ilişkin işbirliği yapılmıştır.

Öğrencilerin ilgili derslerinin uygulama sınavları Otomotiv sektörlerinin yetkili servisinde gerçekleştirilecek olup sınav tarihleri ise Üniversitemiz akademik takvimine göre belirlenmesi amaçlanmıştır.Bu imkândan yararlanacak öğrencilerimize işyeri kaza sigortası üniversitemiz tarafından yapılacak, işyerleri de öğrencilerimize minimum asgari ücretin yarısı oranında bir ücret ödeyecektir.Protokol ile birlikte servislerden belirli periyotlarda servis müdürleri ve ustaları okulumuza gelerek konferanslar ve uygulamalı eğitimler verecek, yeni teknolojileri tanıtacaklardır. Otomotiv yetkili servisi yeni gelişen teknolojiler ile ilgili olarak öğrencilere yılda en az bir defa seminer düzenleyecek ve bu seminerlerin gereği danışma kurulu tarafından belirlenecektir. Öğrenciler bu protokol sayesinde üretime ve işyerinin tüm çalışmalarına katılma hakkı kazanacaklardır” ifadelerine yer verildi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

2017/12/2017-12-01-15-53-51.jpg
2017/12/2017-12-01-15-53-54.jpg
2017/12/2017-12-01-15-53-56.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da 17 Silahlı Suç Örgütü Üyesi Yakalandı
İstanbul'da 17 Silahlı Suç Örgütü Üyesi Yakalandı
Malatya'da Torbacı Operasyonu
Malatya'da Torbacı Operasyonu