Chp’li Kadınlardan Burhaniye Sakatlar Derneğine Ziyaret

Chp’li Kadınlardan Burhaniye Sakatlar Derneğine Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir ile birlikte CHP Burhaniye İlçesi Kadın Kolları Başkanı Pervin Köle ve ilçe yönetimi Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesini ziyaret etti.

11 Nisan 2015 - 13:16
Reklam
Reklam

Mingir, CHP Engelliler Üst Kurulunun hazırlamış olduğu ‘Engelli Hakları Rehberi’ adlı kitapçığı hediye etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir ile birlikte CHP Burhaniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Pervin Köle ve ilçe yönetiminden Ümmühan Yavaş, Tülay Öztürk, Nuran Sokur ve Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Hayri Akduran’ı makamında ziyaret ettiler.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya yönetimindeki Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir, Engelli Dernekleri ve ailelerinin ziyaret edilmesi çalışmaları çerçevesinde,  Burhaniye CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Pervin Köle ve ilçe yönetiminden oluşan bir heyet Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Hayri Akduran’ı makamında ziyaret edip sorunlarını dinlediler.

Yapılan ziyaretin tamamen sosyal amaçlı, engelli sorunlarının tespiti ve çözüm yollarının bulunabilmesi hususunda görüş alış verişinde bulunmak istediklerini, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya yönetimindeki Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir,CHP Engelliler Üst Kurulunun hazırlamış olduğu ‘Engelli Hakları Rehberi’ adlı bir kitapçığı hediye etti.

Mingir, kitapçıkta engelli yurttaşlarımızın sorunları ve çözüm yolları, hakları, engellilerle ilgili mevzuatlar kapsamlı bir şekilde ele alındığının bilgilerini kapsadığını söyledi.  

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini belirten ve engellilerin sorunlarına eğildikleri için teşekkür eden Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Hayri Akduran, “Biz burada tüm engelli kardeşlerimizin sesi, gözü ve kulağı olmaya çalışıyoruz. Hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese hitap etmeye çalışıyoruz” diyerek misafirlerine çalışmalarında başarılar diledi.

“Engelli kardeşlerimizin istihdam edilmesi ne kadar büyük bir sorunsa, istihdam edilerek kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılan engellilerin sağlam insanlarla aynı kategoride görülüp onların yapmakta zorlanacağı işlerin yapmalarını beklemek çok yanlış olur” diyen ve teşekkür eden Dernek üyesi ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ercan Uçar, engelli çalışanlar için kapsamlı bir mevzuat hazırlanılarak, engellilerin mağduriyetlerin giderilmesini istedi. 

GÜRSEL VARDAR

3255260.jpg
5974767.jpg
918689.jpg
7770124.jpg
5894414.jpg
684227.jpg
7963636.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hassas Dişlere Çözüm: Sensodyne
Hassas Dişlere Çözüm: Sensodyne
Güngören'de Tranvay yaya virajı Can yakmaya devam ediyor
Güngören'de Tranvay yaya virajı Can yakmaya devam ediyor