CHP DE Kİ DİNOZOR TARTIŞMASINA KADİR ALBAYRAK DA KATILDI
Reklam
Reklam
Reklam

CHP DE Kİ DİNOZOR TARTIŞMASINA KADİR ALBAYRAK DA KATILDI

CHP de yaşanan ve çok büyük tartışmalara neden olan Dinozor söylemleri ve arkasında başlayan gündemin üst sıralarına oturan tartışmaya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da katıldı

30 Kasım 2017 - 17:19
Reklam
Reklam

İkinci dönem için de başkanlığa aday olacağını açıklayan Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’a haksızlık yapıldığını belirterek ilk genel seçimlerde Milletvekilliği yolunda kendisine açık destek vereceğini açıklaması, kamuoyunda; “Kadir Albayrak kendine yol hazırlıyor da Ünal Baysan’ın rakip çıkmaması için böyle bir siyaset geliştirdi” yorumlarına neden oldu

Büyükşehir Belediyesindeki bir çok üst düzey bürokrat ve daire başkanının emeklilerden oluşmasına hala kamuoyu tepki vermeye devam ederken, Kadir Albayrak’ın ikinci dönem içinde adayım veya değilim şeklinde kesin net cevaplar vermemesi de kamuoyunda “İstemem yan cebime koy” siyaseti olarak algılanıp tepkilere neden olurken, Albayrak bir daha seçilirse emekliler cennetine dönen Büyükşehir Belediyesinin tamamen çiftliğe döneceği yorumları her geçen gün artarak devam ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan geçtiğimiz hafta oldukça ateşli konuşmalara sahne olan CHP Çorlu İlçe Kongresine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, CHP Çorlu İlçe Kongresinde yaşanan olaylarla ilgili olarak Yenice Mahallesi’nde bulunan tesisin açılışından sonra gazetecilere açıklamada bulundu. Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’ın Çorlu’da bir marka olduğunu belirterek “Israrla söylediğim bir konu var. Ünal Baysan Çorlu’da 20 yıldır belediye başkanlığı yapmıştır. Çorlu’da büyük hizmetlere imza atmıştır. Şimdi siyasal bir çalışma içerisinde sayın başkanın yıpratılması beni rahatsız etti. Yani tanımlamalar, isim tanımlamaları bize, CHP’nin genel havasına yakışmıyor. Onu söyledim ben. Bunlar geçicidir. Belki kongrenin heyecanı içerisinde söylenmiş sözlerdir ama doğru bulmadım.CHP kol kola girerek, sırt sırta vererek 2019 seçimlerine hazırlanacak” dedi.

2019 BAŞINDA AÇIKLAYACAĞIM

Basın mensuplarının yeniden aday olacak mısınız? Şeklindeki sorusuna üzerine Albayrak, “Bunu söylemek için çok erken ama şu anda aday olacağım mı, seçileceğim mi seçilmeyeceğim mi diye hiç düşünmeden kalan 489 günü dolu dolu geçireceğiz. Ama 2019’un başında netleşecektir. Önce partimiz, genel merkezimiz ve örgütümüz, halkımız karar verecektir. Tabii gönlümden geçmiyor değil. Geçiyor tabii onu da söyleyeyim yani samimi bir şekilde isterseniz. Fakat bunkonuşmak için erken. Fakat önümüzdeki 489 günü çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor” dedi.

ÖN SEÇİME GENEL MERKEZ KARAR VERİR

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak açıklamalarında Milletvekili Emre Köprülü`nün; “Belediye başkanları da ön seçimle belirlensin” şeklinde ki beyanatı ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Albayrak, “Ben CHP Tekirdağ İl Başkanlığı yaptım. Son 20-30 yıldır yapılmayan ön seçim benim il başkanlığım döneminde yapıldı. O günden bu yana devam eden ön seçim var. Ön seçim gerekli bir süreç. Belediye Başkanlarının ön seçim ile belirlenmesine ilişkin durumun da kararını genel merkezimiz verecek. Ben bu konuda hayır demem. Eğer genel merkez sandığa gir ancak o zaman aday olursun derse o zaman düşünürüz bunu. Şu anda ortada böyle bir durum yok. Olduğu zaman düşünürüz bunu” dedi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

2017/11/2017-11-30-17-26-59.jpg
2017/11/2017-11-30-17-27-03.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hasta Okulu Seminerleri Fıtık İle Devam Etti
Hasta Okulu Seminerleri Fıtık İle Devam Etti
İstanbul'da 17 Silahlı Suç Örgütü Üyesi Yakalandı
İstanbul'da 17 Silahlı Suç Örgütü Üyesi Yakalandı