Cep Telefonuyla Konuşmada Avrupa Lideriyiz

Cep Telefonuyla Konuşmada Avrupa Lideriyiz

Türkiye yapılan araştırmalara göre aylık 436 dakika mobil kullanım süresiyle Avrupa'da cep telefonuyla en çok konuşan ülke oldu

07 Ağustos 2017 - 11:11
Reklam
Reklam

Türkiye mobil konuşma süresi olarak ortalama 456 dakika konuşarak Avrupa'da liderliğe yükseldi. Avrupa'da ortalama cep telefonuyla konuşma süresi ise 256 dakika olarak belirlendi.

Ajanss Press Medya Takip Merkezi 'nin yaptığı araştırmalara göre Türkiye aylık ortalama 456 dakika mobil konuşma süresiyle Avrupa'da liderliğe yükseldi. Türkiye'de ortalama yüzde 95 mobil kullanıcının olduğu tespit edilirken, buoranın rakamsal değeri 74,1 milyon vatandaş olarak tespit edildi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) verilerine göre en son 66 milyon olan 3G abone sayısı, 4.5G’nin hayata geçmesiyle beraber 23,5 milyona gerilerken, 4.5G kullanıcı sayısı ise 45,7 milyona ulaştı.

Yapılan son araştırmalara göre sabit ve mobil telefon trafiği 64 milyar dakikayı geçerken, bunun 62,1 milyar dakikasını mobil hatlardan yapılan görüşmeler oluşturdu. Türkiye’de vatandaşların en çok aradığı kısa numara hastane randevularında kullanılan 182 olurken vatandaşların en çok aradığı ülke ise Almanya oldu. Avrupa’da mobil kullanım süresinde Türkiye liderliği göğüslerken, Türkiye’yi sırasıyla Fransa, İsveç ve Norveç takip etti. Ajans Press ve PRNet’in ortak medya analizinde cep telefonları yıl içerisinde 20 bin 360 habere konu oldu. Son yıllarda elimizden düşürmediğimiz cep telefonları eleştiri oklarının hedefinde olurken medyaya yansıyan haberlerdeki en dikkat çekici ayrıntı günde ortalama 5 saatten fazla mobil cihazları kullanıyor olmamız oldu. Sosyal ağlar ise cep telefonu kullanımın artmasındaki en önemli faktör olarak belirtildi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cezaevi firarisinin uyanıklığı Gece Kartallarına sökmedi
Cezaevi firarisinin uyanıklığı Gece Kartallarına sökmedi
Güngören emniyetinde sigara kaçakçılarına darbe
Güngören emniyetinde sigara kaçakçılarına darbe