Cengiz Aksoyer; “Sezondan Şikayetçi Değiliz”

Cengiz Aksoyer; “Sezondan Şikayetçi Değiliz”

AHA ANTALYA - Her geçen gün turizmden gelen olumsuz haberler sektörde sıkıntıları ortaya koyarken, gelen bazı haberlerde ise bu sezon bazı otellerin bu olumsuz tabloyu artıya çevireceğini gösteriyor.

07 Temmuz 2015 - 13:20
Reklam
Reklam

Sıkıntıların yaşandığı en önemli destinasyonlarından birisi olan Alanya’da yer alan Utopia World Otel Genel Müdürü Cengiz Aksoyer, sezon değerlendirmesinde çok şikâyet edecek bir durumlarının olmadığını belirterek, sezon boyu iyi bir doluluk yakaladıklarını ve halen % 100 dolu olduklarını söyledi.

Erken tedbir aldık, bunda da başarılı olduk!

Turizm yazarı Halil Öncü’ye konuşan Cengiz Aksoyer yaptığı açıklamasında, “Utopia World Hotel olarak sezonun kötü geçtiğini söyleyemeyeceğim. Sezon başında özellikle fuarlar bölümünde aldığımız izlenimler doğrultusunda gerekli tedbirlerimizi alarak, Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları dahil olmak üzere istediğimiz ve hedeflediğimiz bütçe doğrultusunda operasyonlarımızı gerçekleştirdik. Çok şikâyet edecek bir durumumuz yok. Bunda da erken tedbir almamızın, işletmemizi en iyi şekilde hazırlamamız, servisimizi en iyi şekilde sunmamızın ve özellikle geçmişte oluşan Repeat yani tekrar gelen misafirlerimizin çok yoğun tercihleri ile kötü geçiyor denen sezonda bize büyük bir avantaj sağladı. Şu anda % 100 doluyuz. Sezon sonuna kadar istediğimiz doluluk oranlarının devam ediyor olması doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Fiyatlar a piyasa koşulları içerisinde bir revize yaptık ancak hedeflediğimiz rakamlara çok oynamadan ulaşmaktayız” dedi. 

Cengiz Aksoyer, otellerini tercih eden misafir portföyü hakkında da bilgiler verirken, “% 12 iç Pazar, % 65 oranında Rusya,Ukrayna gibi BDT Ülkelerine ve geri kalan misafirlerimizi de Avrupa,Orta Avrupa ve Balkan pazarından oluşmaktadır” diye konuştu.

Ütopya World Yeşil Yıldız’da kararlı…

Alanya Utopia World Otel Genel Müdürü Cengiz Aksoyer, çevreci bir otel olarak yeşil yıldız almak için çalışmalar yaptıklarını da söyledi.  

Tesisin Çevre Danışmanlığını yapan Ayel Çevre Danışmanlık Genel Koordinatörü Ertunç Demir ile birlikte Yeşil Yıldız konusunda gelişmeleri değerlendiren Aksoyer,  “Yeşil yıldız alabilme noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Hepimizin bildiği gibi Kültür ve Turizm Bakanlığınca, çevreye duyarlı konaklama tesisleri projesi kapsamında bakanlık belgeli konaklama tesislerine, belirlenen kriterleri sağladıkları takdirde "yeşil yıldız" veriliyor. Bizde Çevre Danışmanlığımızı yapan Ayel Çevre Danışmanlık firması ile birlikte bu konuda çalışıyoruz. Birkaç hafta içerisinde gerekli denetim ve kontroller yapılıp yeşil yıldız belgemize sahip olacağız. Burada amacımız sadece yeşil yıldız belgesi almak değil. Biz açıldığımız sekiz yıldan bu yana yeşil yıldız kriterlerine zaten uymaktayız. Şu aşamada sadece dokümantasyon ve belge anlamında gerekliliği yerine getiriyoruz” dedi.

 

 

 

HABER- HALİL ÖNCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Coşkun Kahraman : Kentsel Dönüşüm için Güngören'e gün doğdu
Coşkun Kahraman : Kentsel Dönüşüm için Güngören'e gün doğdu
Adıyamanda uyuşturucu operasyonu:2 gözaltı
Adıyamanda uyuşturucu operasyonu:2 gözaltı