Beren Bebeğin İsmi Ergene’de Ölümsüzleşti

Beren Bebeğin İsmi Ergene’de Ölümsüzleşti

Düğünlerde taktığı, yılda maliyeti Milyarları geçen Altınlarla gündemde olan ve çok büyük eleştiriler alan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel bu sefer eleştiri değil alkış aldı. 8. Temmuz da ki tren kazasında hayatını kaybeden 6 aylık Beren bebeğin ismi Ergene Belediyesi tarafından yapımı devam eden Gündüz Bakım Evine verildi.

10 Ağustos 2018 - 14:25
Reklam
Reklam

Eğitim öğretim çalışmalarına her daim destek veren Ergene Belediyesi Yeşiltepe Mahallesinde yapımı devam eden Gündüz Bakımevi’nin adını Beren Bebek Gündüz Bakım Evi adını verirken bu hareketi kamuoyundan taktir topladı.

Ergene Belediye Meclisi önceki gün Ağustos ayı 2.meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Yeşiltepe Mahallesinde çok kısa bir süre sonra hizmet vermeye başlayacak olan Gündüz Bakımevinin isminin eski personelimiz Melih Kurtuluş’un 8 Temmuz tarihinde Sarılar Mahallesi yakınlarında gerçekleşen elim tren kazasında hayatını kaybeden bebeği Beren Kurtuluş’un adı konması kararlaştırıldı.

Ergene İlçesi Yeşiltepe Mahallesinde hizmet vermeye başlayacak olan Gündüz Bakımevinin adı Beren Bebek Gündüz Bakım Evi olurken Bakım Evimizde 3-6 yaş grup çocuklar eğitim alacak.

1508 m2 alan içerisinde 500 m2 zemin oturumuna sahip toplamda 900m2 kapalı ve 750 m2  açık alana sahip olan 100 çocuk kapasiteli bakım evinde, beş oyun odası, iki uyku odası, iki etkinlik atölyesi ile sosyal alanlar, drama atölyesi ve yemekhane bulunacak.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel toplantı sonrasında yaptığı açıklamada tren kazasının kendilerini çok üzdüğünü belirterek, “Beren bebeğimizin ismini yaşatmak adına adının Yeşiltepe Mahallesinde yapımı kısa bir süre sonra tamamlanacak olan Gündüz Bakımevine konulmasını meclisimize sunduk, meclis üyelerimizde kabul etti ben bu konuda tüm meclis üyelerime teşekkür ediyorum. Beren bebeğimizin yanı sıra Bihter kızımızın da adını Ergene’de yaşatmak istiyoruz, hedefimiz kendi mahallesinde, dedesinin yaşadığı Vakıflar mahallesinde düşünüyoruz” dedi.

Başkan Yüksel ayrıca ‘Amacımız çalışan aileler çocuklarını emanet edebilecekleri güvenli bir çatı ararlar. Kreşlerimizin varlığı ve yapım amacı da bu çalışmalarımızın bir parçasıdır. Velimeşe Belediye Başkanlığı görevimde de kreş projesini hayata geçirip Milli Eğitim Müdürlüğüne  teslimini gerçekleştirdik. Önemsediğim konuların başında geleceğimizin mimarları çocuklarımız yer almaktadır. Bu alanda sürdürdüğüm çalışmalarım her daim devam edecektir’ ifadelerine yer verdi.

Haber: Abdurrahim Yıldırım

2018/08/2018-08-10-14-30-19.jpg
2018/08/2018-08-10-14-30-21.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bağcılar'da sokak eşkıyaları evi kurşun yağmuruna tuttu bir kadın Yaralı
Bağcılar'da sokak eşkıyaları evi kurşun yağmuruna tuttu bir...
Aşırı surat ve dikkatsizlik az kalsın Can alıyordu
Aşırı surat ve dikkatsizlik az kalsın Can alıyordu