BBKT Ankara’da Sahne Alacak

BBKT Ankara’da Sahne Alacak

AHA BALIKESİR-Balıkesir’in Burhaniye Belediyesinin bir kuruluşu olan Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu (BBKT) 19. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivaline katılacak.

27 Kasım 2014 - 10:59 - Güncelleme: 27 Kasım 2014 - 11:14
Reklam
Reklam

 BBKT Genel Sanat Yönetmeni Uğur Mamuk, “BBKT olarak 19. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivalinde yer alarak, ulusal ve uluslararası bir nitelik kazanmış oluyoruz” dedi.

 

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Belediyesi tarafından 1999 yılında kurulan Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu (BBKT) 21–30 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 19. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivaline katılarak ilk kez bir uluslararası bir festivalde yer alacak.

Hollanda, İspanya, ABD, Gürcistan, Kanada, Yunanistan ve İran’dan tiyatro topluluklarının yanı sıra Türkiye’den de çeşitli üniversite, özel ve amatör tiyatrolar, şehir tiyatroları, çocuk ve sokak tiyatroları olmak üzere toplam 61 tiyatro topluluğu 19. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivalinde sahne alacak.

Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu (BBKT) Tiyatro Festivaline Alman yazar Reinhold Trıtt’ın kaleme aldığı ve Uğur Mamuk’un yönettiği “DALGA” adlı oyunu ile 30 Kasım Pazar günü saat 16.00 da Ankara Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Sahnesinde seyircisi ile buluşacak.

Kültür Bakanlığı, Devlet Tiyatroları ve 1993 yılında kurulan Toplumsal Araştırmalar, Kültür ve Sanat İçin Vakfı (TAKSAV) tarafından düzenlenen 19. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivaline katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını açıklayan BBKT Genel Sanat Yönetmeni Uğur Mamuk, “BBKT olarak 19. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivalinde yer alarak ulusal ve uluslararası bir nitelik kazanmış oluyoruz” dedi.

Yönetmeni Mamuk, Bu katılım Burhaniye’nin kültürel ve sanatsal yaşamına çok değerli bir katkı sağlamak adına övünç duyacağımız bir gelişme olduğunu söyledi.

30 Kasım günü 19. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivalinde sahne alacak BBKT yöneticileri ile oyuncular ve teknik ekipten oluşan kadrosunun 28 Kasım Cuma gecesi yola Ankara’ya çıkacakları açıklandı. 

ENVER DOLGUN

6434741.jpg
9958030.jpg
3830150.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hassas Dişlere Çözüm: Sensodyne
Hassas Dişlere Çözüm: Sensodyne
Güngören'de Tranvay yaya virajı Can yakmaya devam ediyor
Güngören'de Tranvay yaya virajı Can yakmaya devam ediyor