Ayvalık’ta Gençlik Fotoğraf Yarışması Düzenleniyor.

Ayvalık’ta Gençlik Fotoğraf Yarışması Düzenleniyor.

AHA BALIKESİR-Geçtiğimiz aylarda yaşamını yitiren Uğur Bilge anısına "Ayvalık Gençlik Fotoğraf Yarışması" düzenleniyor.

02 Nisan 2015 - 12:49
Reklam
Reklam

Bu yıl birincisi düzenlenecek olan "Ayvalık Gençlik Fotoğraf Yarışması", Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Ayvalık Kültür Sanat Derneği (AYKÜSAD) işbirliği ile gerçekleşecek.

15 Nisan 2015 –  14 Ağustos 2015 arasında Ayvalık ilçe sınırları içerisinde yapılacağı bildirilen Ayvalık Gençlik Fotoğraf Yarışması"nda insan, doğa, zanaatkâr, sanayi, eski evler, tarihi bölgeler, zeytin ve zeytin ağacı, kültürel değerlerin tanıtılması ve belgelenmesinin gerçekleştirilmesi, aynı zamanda gençlerin fotoğraf sanatına ilgisinin arttırılması amaçlandığı bildirildi.

Yarışmanın jüri üyeleri , düzenleme komitesi ve birinci derecede akrabaları dışında amatör profesyonel 16-32 yaş aralığındaki tüm fotoğrafçılara açık olduğu belirtildi.

Yarışmaya verilecek fotoğrafların uzun kenarının en az 2400 pixel boyutunda (baskı boyutu), JPEG formatında cd yada ASB belleğe kaydedilerek teslim edilmesi istendi.

Fotoğrafların renkli veya siyah beyaz olabileceği, her yarışmacının en fazla 5 adet fotoğrafla katılabileceği, panoramik fotoğrafların kabul edileceği ifade edildi.

Yarışma jürisinin 16 Ağustos Pazar 2015 saat 12. 30 da toplanarak eserleri belirleyecekleri ve sonuçların da  24 Ağustos Pazartesi günü duyurulacağı, dereceye giren eserler için 1 Eylül 2015 günü ödül töreni düzenleneceği ve sergileme 12. Ayvalık Kültür Sanat Günleri kapsamında sergileneceği açıklandı.

Yarışmada ilk 3 dereceye giren yarışmacı kamera ile tripod, fotoğraf makinesi ve tablet ile ödüllendirilecek.

5020980.jpg
2584997.jpg
4620017.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hassas Dişlere Çözüm: Sensodyne
Hassas Dişlere Çözüm: Sensodyne
Güngören'de Tranvay yaya virajı Can yakmaya devam ediyor
Güngören'de Tranvay yaya virajı Can yakmaya devam ediyor