AYVALIK BELEDİYESİ KÖY ÇOCUKLARINI LUNAPARKLA TANIŞTIRDI.

AYVALIK BELEDİYESİ KÖY ÇOCUKLARINI LUNAPARKLA TANIŞTIRDI.

AHA-BALIKESİR-Ayvalık’ın kırsal mahallelerinde yaşayan çocuklar, hayatlarında ilk kez lunaparkla tanıştılar. Aileleriyle birlikte gönüllerince eğlendiler. Kimi çocuklar lunaparkta bindikleri atlıkarınca, dönme dolap, tren, çarpışan oto gibi eğlence aletlerinin tadını doyasıya çıkarırken, kimileri de ilk kez bindikleri bu oyuncaklardan korkup ağladılar.

18 Ağustos 2015 - 13:16
Reklam
Reklam

Ayvalık Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilçenin kırsal mahallelerinde yaşayan çocuklar haftada üç gün aileleriyle birlikte lunaparka götürülüyor.

İlk etkinlikte 37 çocuk hayatlarında ilk kez bir lunapark gördü. Ayvalık Belediyesine ait midibüs ile yaşadıkları kırsal mahalleden alınarak lunaparka getirilen çocuklar, toplu halde oyuncaklara hücum ettiler.

Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan yaptığı açıklamada Bunun Ayvalık Belediyesinin sosyal sorumluluk projelerinden bir tanesi olduğunu ve başkan Rahmi Gençer’in talimatları doğrultusunda şehir imkanlarından mahrum kalan kırsal mahallede yaşayan çocukların bu imkanlardan faydalandırdıklarını söyledi.

Bacan, “Kırsal mahallelerimizde yaşayan çocuklarımızın şehre daha iyi adapte olabilmelerini sağlamak için onları köylerinden alarak lunaparka eğlenceye getirdik bu gün inşallah onlar da mutlu olurlar.  İlk önce bu uygulamaya kırsal mahallelerimizden başladık. Bu imkanlardan yararlanamayan çocuklarımızı hem ulaşım güçlüğü yönünden hem de ekonomik güçlük yönünden bu ulaşamayan çocuklarımızı bu imkanlarla kucaklaştırmaya çalışıyoruz” diyerek lunapark işletmecilerine Ayvalık Belediyesinin projesine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Ayvalık Belediyesinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaşadıkları kırsal mahallelerden getirilen çocuklar, “Daha önce hiç lunaparka gelmemiştik. Çok mutluyuz. Buradaki oyuncaklar çok güzel. Kendimizi çok iyi hissediyoruz ve çok sevindik” diye duygularını dile getirdiler.

Çocuklarıyla birlikte lunaparktaki oyuncaklara binerek çocukluklarında yaşayamadıkları mutluluğu tadan anneler, “Çok mutluyuz, eğleniyoruz. Bize bu eğlenceyi sağlayan Ayvalık Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dediler.

 

 

AHA-HABER MERKEZİ

6879979.jpg
1071769.jpg
7064538.jpg
4609502.jpg
3252732.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hassas Dişlere Çözüm: Sensodyne
Hassas Dişlere Çözüm: Sensodyne
Güngören'de Tranvay yaya virajı Can yakmaya devam ediyor
Güngören'de Tranvay yaya virajı Can yakmaya devam ediyor